Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Pile
[awatar]
Piła PBP
Rodzaj: Biblioteki pedagogiczne
Telefon: +48 213 11 27
Województwo: wielkopolskie
Powiat: pilski
Adres: ul. Bydgoska 21
64-920 Piła
E-mail: biblioteka@cdn.pila.pl

poniedz., wtorek, środa, piątek 8-18, czwartki - nieczynne
sobota 9-14

Najnowsze recenzje
1 2 3
  • [awatar]
    Piła PBP
    W rozdziale Diety roślinne w praktyce znajdziecie Państwo przykładowe jadłospisy, opis produktów mających zbawienny wpływ na zdrowe odżywianie i pełne informacje dotyczące suplementacji w diecie. Publikacja zawiera opis składników odżywczych (Rozdział Makro- • i Mikroskładniki) wraz ze wskazówką, w jakich produktach ich szukać. Ciekawym zagadnieniem jest wzór zamieszczony przez Autorkę na stronie 141. To wzór na obliczenie dziennego zapotrzebowania na energię, czyli liczbę kalorii, którą powinno spożywać się • w ciągu dnia, a zależną od spoczynkowej przemiany materii i aktywności fizycznej, które różnią się u każdego człowieka. • W jaki sposób zbilansować dietę z rozróżnieniem na płeć, wiek, aktywność fizyczną, planowaną ciążę czy odchudzanie? Czy wyeliminowanie z diety produktów pochodzenia zwierzęcego jest bezpieczne? Informacje zawarte w poradniku są podparte licznymi badaniami naukowymi i rozwiewają liczne wątpliwości. Autorka dużo uwagi poświęciła konkretnym niedoborom witamin czy minerałów w diecie, podpowiadając, jak im zapobiegać.
  • [awatar]
    Piła PBP
    Agnieszka Wróbel to matka, dorosłych już dzieci, pedagog, psychoterapeuta i trenerka, autorka poradników: Asertywność na co dzień czyli jak żyć w zgodzie ze sobą i z innymi oraz Trudny szef czyli jak porozumieć się z przełożonym. Niniejszy poradnik Sztuka wychowania czyli jak pomóc dziecku i zadbać o siebie, jest przewodnikiem po trudnej sztuce wychowania dzieci. Podając liczne przykłady w prosty sposób przybliża rodzicom i wychowawcom jak wychować kreatywne, pewne siebie, samodzielne, szanujące innych dziecko. Poradnik omawia trzy aspekty wychowania: po pierwsze dowiemy się z nich jakie są najważniejsze potrzeby dziecka i konsekwencje ich niezaspokojenia np. potrzeby bezpieczeństwa, akceptacji, poczucia własnej wartości, samodzielności. W drugiej części omówiono negatywne relacje i zjawiska, których trzeba unikać w relacjach z dziećmi, m.in. nadmierne wymagania, nadopiekuńczość, szantaż emocjonalny, czy chłód, odrzucenie i dysfunkcje. Ostatnia część poradnika zawiera wskazania, jakimi warto się kierować i stosować odnośnie zasad, dobrych relacji z dzieckiem, sfery emocji i asertywności. W poradniku zawarte są też wskazania, by zadbać o swoją przestrzeń i szczęście, bo szczęśliwy rodzic, to szczęśliwe dziecko.
  • [awatar]
    Piła PBP
    Zespół nadpobudliwości psychoruchowej jest jednym z najczęściej występujących zaburzeń u dzieci w wieku szkolnym, jednak tylko ok 20% dzieci z tymi zaburzeniami zostaje objętych opieką specjalistów. Praktycznie oznacza to, że w każdej klasie można spotkać dziecko z diagnozą ADHD. W pracy Sylwii Walerych w trzech rozdziałach zawarta jest podstawowa wiedza na temat tych zaburzeń, począwszy od terminologii, objawów i diagnozy, poprzez zaburzenia wspó­łwys­tępu­jące­, takie jak tiki, zaburzenia uwagi i pamięci, po metody leczenia. Praca zawiera także szereg praktycznych wskazówek dla nauczycieli, rodziców jak pracować z dziećmi z zespołem zaburzeń oraz jak radzić sobie z agresją. Ukazuje również trudności i funkcjonowanie dziecka z ADHD w szkole. Książką powinni zainteresować się przede wszystkim nauczyciele-wychowawcy oraz rodzice dzieci w wieku szkolnym, gdyż w przystępny sposób tłumaczy nadpobudliwe zachowanie dzieci z ADHD i jak sobie radzić w trudnych sytuacjach.
  • [awatar]
    Piła PBP
    Autorka książki to doświadczona nauczycielka i dyrektorka szkoły specjalizująca się w naukach pedagogicznych i zajmująca się nauczaniem dzieci w pierwszych latach ich życia. W tej publikacji udowadnia, że bezpośredni wpływ na zachowanie dziecka ma zachowanie dorosłych w jego otoczeniu. Dzieci, świadomie lub nieświadomie, naśladują to, co widzą. Reagują na ich nastroje, uczucia i sposoby obcowania dorosłych ze sobą nawzajem i innymi dziećmi. Jak zatem zachęcić dziecko do tego, co dobre i zniechęcić do tego, co niestosowne? • "Dzieci muszą zdobyć doświadczenie i wsparcie, które pomoże im budować pozytywne rozumienie siebie i innych, uczyć się szacunku do drugiego człowieka, rozwijać umiejętności społeczne i pozytywne nastawienie do nauki. Wychowawcy muszą aktywnie dbać o emocjonalny komfort wychowanków i w ten sposób pomagać im w poznawaniu samych siebie i własnych możliwości." (ze wstępu) • Teorie i porady przedstawione w książce mogą pomóc w pracy z konkretnymi wychowankami lub służyć jako inspiracja w refleksji nad tym, jak możemy wywrzeć pozytywny wpływ na życie dzieci.
  • [awatar]
    Piła PBP
    Nowa psychologia dysleksji jest wznowieniem wydania "Psychologia dysleksji" z roku 2008, uzupełnionym o najnowsze zmiany w rozumieniu zjawiska, wyniki nowych badań i aktualnych trendów dotyczących diagnozy i terapii tego zaburzenia. • W ostatnich latach stan wiedzy na temat dysleksji bardzo się zmienił, zwłaszcza za sprawą badań genetycznych i neur­opsy­chol­ogic­znych. Prowadzono też badania w różnych częściach świata na temat wczesnych uwarunkowań dysleksji oraz wspó­łwys­tępo­wani­a zaburzeń, zwłaszcza zaburzenia językowego i dysleksji. Powstały w tym czasie dwie nowe klasyfikacje międzynarodowe odnoszące się także do zaburzeń rozwojowych u dzieci - nowa wersja DSM - DSM-5 oraz nowa wersja ICD - ICD-11 (planowane wdrożenie tej ostatniej nastąpi w 2022 r., ale jest już zaakceptowana). Ponadto w ostatnich latach powstało wiele nowych narzędzi diagnostycznych skierowanych do dzieci z dysleksją i jej ryzykiem.
Ostatnio ocenione
Brak ocen
Kalisz PBP KP
makowska.katarzyna
danuta44
mrowka123
m.grykier
edyta_o17
anna_rajska
minka24
Danka71
kulinszczak
nikor
kasia_durska
dominika.bogdanowicz
beatawlodarczyk6
folka
ewelina2299

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo