Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie
[awatar]
Chełm PWSZ
27 881
Rodzaj: Uczelnie PWSZ
Telefon: 82 565 64 82
Województwo: lubelskie
Adres: ul. Pocztowa 54
22-100 Chełm
E-mail: biblioteka@pwsz.chelm.pl

Godziny otwarcia Biblioteki dostępne na naszej stronie www:
biblioteka.pwsz.chelm.pl

Ekspozycja
Zbiory
Nowości w bibliotece
 • Osoba w przestrzeni publicznej
  Skrzydlewski, Paweł
  Brak ocen
 • Filozofuj z dziećmi
  Krzywoń, Łukasz
  Brak ocen
 • Szkice z filozofii głupoty
  Brożek, Bartosz
  Ocena: 5.0, głosów: 1
 • Filozofia przypadku
  Heller, Michał
  Brak ocen
 • Wykłady z filozofii mediów
  Hudzik, Jan Paweł
  Brak ocen
1 2 3 4 5 6 7 8

Biblioteka Główna PWSZ zaprasza na V wystawę Twórczości Osób Niep­ełno­spra­wnyc­h, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ISON „Prometeusz” w Chełmie. Niepełnosprawni artyści sięgają do znanych technik, nie stronią jednak od poszukiwania własnych rozwiązań, stąd szeroki przekrój tematyczny: pejzaż, martwa natura, abstrakcja, collage. Znaczna część prezentowanych prac to hafty krzyżykowe i gobelinowe.
Wystawę można zwiedzać od poniedziałku do soboty w godzinach pracy Biblioteki, ul. Pocztowa 54, od 13 kwietnia 2015 r.

wystawa 1.jpg

wystawa 1.jpg wystawa 1
jpg, 37 KiB, 391x560
Komentarze (0)

Biblioteka Główna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza społeczność uczelni, mieszkańców Chełma, środowiska kresowe i młodzież szkolną na wystawę „Poznaj Kresy”.
Celem wystawy jest popularyzacja historii, dorobku kulturalnego i naukowego Polaków urodzonych lub żyjących na Kresach.
Eksponowane są wydawnictwa o wielorakiej tematyce i formie. Spotkać tu można książki zarówno historyczne, jak i literaturę piękną i wspomnieniową. Prezentacja przybliża szeroko pojętą kulturę, a w jej składzie przedstawicieli nauki, muzyki, rzeźby, malarstwa, wydawnictw dotyczących tematu wystawy. Ekspozycję zamyka przedłożona w formie przewodników i wydawnictw albumowych zachęta do udania się w sentymentalną podróż na Kresy… Wystawie książek towarzyszą biogramy wybitnych osób urodzonych na Kresach lub swoimi dokonaniami związanych z wschodnimi rubieżami Rzec­zypo­spol­itej­. Warto podkreślić, że ziemie te zamieszkiwała ludność niejednolita pod względem pochodzenia narodowego, kulturowego, czy religijnego. Być może dzięki temu wyrośli na niej ludzie takiej miary, jak: Hugo Kołłątaj, Tadeusz Kościuszko, Ignacy Domeyko, Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Józef Conrad, Ignacy J. Paderewski, Józef Piłsudski, Stefan Banach, Bruno Schulz, Zbigniew Herbert, Czesław Miłosz i wiele innych wybitnych postaci.
Wystawę obejrzeć można w godzinach pracy biblioteki w następujących miejscach i terminach: w Czytelni Biblioteki Głównej przy ul. Pocztowej 54 w dniach 20-21 kwietnia 2015 r., w holu Instytutu Matematyki i Informatyki przy ul. Pocztowej 54A w dniach 22-23 kwietnia 2015 r., w holu Instytutu Neofilologii przy ul. Wojsławickiej 8B w dniach 27-28 kwietnia 2015 r.

plakat2.jpg

plakat2.jpg plakat2
jpg, 3.7 MiB, 2480x3508
Komentarze (0)

Biblioteka Główna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na wystawę prac Renaty Sary Kukli i Ryszarda Nawojczyka. Twórczość artystów charakteryzuje bogactwo motywów: od wizerunków świętych, patronów, ikon, poprzez anioły i portrety ludzi popkultury aż do kwiatów i pejzaży. Klimatowi malarstwa sprzyja także materiał na jakim zostały namalowane prace. Twórcy korzystają z drewna sosnowego, dębowego, olchowego o ciekawych kształtach i fakturach.
Wystawa czynna jest w godzinach pracy biblioteki, w jej siedzibie przy ulicy Pocztowej 54, od 18 lutego do 20 marca 2015 roku.
Serdecznie zapraszamy!

plakat2.jpg

Renata Sara Kukla

Malowanie od 4 lat stało się moja pasją.
Od listopada 2014 r. mieszkam w Chełmie. Tutaj znajomi mówią o mnie góralka, w jakimś sensie tak jest. Moja rodzina pochodzi z okolic Nowego Sącza położonego w Beskidzie Wyspowym. W szkole podstawowej uwielbiałam lekcje plastyki, jednak oceny za prace miałam słabsze od koleżanek. Często słyszałam: „Reniu popraw mi tego pieska, namaluj mi człowieka” itp.. Dziś miło to wspominam, ale pamiętam jak z wypiekami na buzi w ostatnich minutach kończyłam swoją pracę, żeby zdążyć przed dzwonkiem.
Wiele lat pracowałam jako ekonomistka w Bochni i w Krakowie. Siedem lat mieszkałam i pracowałam w Szwajcarii i Hiszpanii. Gdy tylko nadarzyła się okazja, zwiedzałam muzea, katedry - te miejsca, gdzie można było obejrzeć dzieła sztuki.
Malowaniem zaraziła mnie cztery lata temu moja przyjaciółka z Krakowa, malarka Danusia Majewska. Pewnego dnia patrzyłam jak maluje piękne irysy. Głośno wypowiedziałam marzenie, które zrodziło się w tamtej chwili „jak ja bym chciała tak malować” - „Reniu masz tu pędzel, deskę, farby”. Zdziwiona zapytałam „ale co mam malować?” „co chcesz”. Namalowałam tamtego dnia anioła, który „mieszka” w moim domu i codziennie mi przypomina, że na pasje nigdy nie jest za późno.
Moim ulubionym materiałem jest drewno, farby olejne. Maluję anioły, postacie biblijne, kwiaty. Portrety pozostawiam mojemu Rysiowi świetnemu portreciście. Porwał góralkę, ale może odwdzięczę się i kiedyś porwę Rysia w moje góry,
a swoją drogą wspólna pasja to nieoceniony skarb dla dwojga ludzi.
pozdrawiam serdecznie
Renata Sara Kukla

Ryszard Nawojczyk

Nazywam się Ryszard Nawojczyk i pochodzę z Łukowa.
Malarstwem interesowałem się od najmłodszych lat. Nauczycielka od plastyki namawiała mnie do wyboru Liceum Plastycznego w Nałęczowie, ale sport przywiał mnie w latach 80-ych na zapaśnicze maty w Chełmie. I tak zostałem mieszkańcem naszego pięknego miasta.
Pięć lat temu natchniony wyższą siłą zacząłem tworzyć portrety znanych piosenkarzy, muzyków i artystów, a następnie malarstwo sakralne i inne motywy. Maluję w szczególności na deskach olchowych i sosnowych farbą olejną i akrylową. Teraz wiem, że to pasja mojego życia .
Od dwóch lat jestem członkiem Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie. Wśród tych ludzi wytwarza się dodatkowa energia i motywacja do tworzenia swoich prac.
Z Renią tworzymy „Spółkę bez ograniczonej odpo­wied­zial­nośc­i”, nierozerwalnie złączeni jesteśmy w życiu, na wspólnych wystawach, plenerach i targach rękodzieła w różnych pięknych miejscach w Polsce i nie tylko, a także na naszej wspólnej stronie internetowej: www.mala­rstw­onad­rewn­ie.pl
Serdecznie zapraszamy.

plakat2.jpg plakat2
jpg, 4.2 MiB, 2480x3508
Komentarze (0)
1
...
4 5 6 7 8 9 10 11 12
Placówki
Chełm PWSZ
ul. Pocztowa 54
22-100 Chełm

Godziny otwarcia Biblioteki dostępne na naszej stronie www:
biblioteka.pwsz.chelm.pl

0
Czytelnia IN
ul. Wojsławicka 8b
22-110 Chełm

Godziny otwarcia Biblioteki dostępne na naszej stronie www:
biblioteka.pwsz.chelm.pl

0
Forum biblioteki

Brak wątków

Przejdź do forum
paulina17-12
sylwus13elo
zanetamaksymiuk4
angelika.d

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo