Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie
[awatar]
Chełm PWSZ
27 518
Rodzaj: Uczelnie PWSZ
Telefon: 82 565 64 82
Województwo: lubelskie
Adres: ul. Pocztowa 54
22-100 Chełm
E-mail: biblioteka@pwsz.chelm.pl

Godziny otwarcia Biblioteki dostępne na naszej stronie www:
biblioteka.pwsz.chelm.pl

Ekspozycja
Zbiory
Nowości w bibliotece
 • Droga do chwały
  Wawryniuk, Andrzej Antoni
  Brak ocen
 • Biologiczne podstawy psychologii
  Kalat, James W.
  Brak ocen
 • Czuły narrator
  Tokarczuk, Olga
  Ocena: 4.2, głosów: 5
 • Calculus : rachunek różniczkowy i całkowy funkcji jednej zmiennej
  Stewart, James
  Brak ocen
 • Psychologia wychowania
  Liberska, Hanna
  Brak ocen
1 2 3 4 5 6

PLAKAT- comix session-ok.jpg

Biblioteka Główna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na wystawę prac malarskich Piotra Tymochowicza. Obrazy z cyklu „comix session” można obejrzeć do 31 października 2018 r. w siedzibie biblioteki, przy ulicy Pocztowej 54, w godzinach jej otwarcia. Serdecznie zapraszamy!
Piotr Tymochowicz (Vanitas)
Ur. w 1968 roku w Chełmie. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego (obecnie Instytut Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie). Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Adama Styki w 1996 roku .Współtwórca grupy artystycznej Avruc eht. oraz Założyciel Stowarzyszenia Twórczego Prowincja gdzie pełni funkcję v-ce prezesa. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Twórczość w zakresie malarstwa, rysunku oraz grafiki cyfrowej. W dorobku ponad 100 wystaw indywidualnych i zbiorowych (m.in. Warszawa, Łódź, Kraków, Zamość, Lublin, Chełm, Kazimierz Dolny, Gdynia, Rzym). Prace w zbiorach i kolekcjach: Galeria 72 w Chełmie, Muzeum Okręgowe w Zamościu, Poleski Ośrodek Sztuki w Łodzi, Kolekcja grafiki współczesnej Okręgu Lubelskiego ZPAP, Galeria ADI ART w Łodzi.

PLAKAT- comix session-ok.jpg PLAKAT- comix session-ok
jpg, 744 KiB, 1772x2480
Komentarze (0)

plakat1.jpg

Biblioteka Główna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na wystawę rysunku Edyty Kuflewskiej „widzimisie”. Obrazy można obejrzeć w siedzibie biblioteki, przy ulicy Pocztowej 54, w dniach od 25.05.2018 r. do 31.07.2018 r. w godzinach jej otwarcia. Serdecznie zapraszamy!

Edyta Kuklewska
Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS (1991-1996). Dyplom z wyróżnieniem rysunku w pracowni prof. Stanisława Góreckiego. W latach 1996-1998 podyplomowe studia na scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się rysunkiem, projektowaniem i malarstwem. Pracuje jako nauczyciel plastyki, rysunku oraz przedmiotów projektowych w szkołach w Lublinie.
W dorobku ponad 60 wystaw indywidualnych i zbiorowych.

podobno rysuję widzimisie. wydaje się to być prawdą. szukam na kartce tego, co widzę, a są to widoki z różnych zakątków wszystkich pięciu stron mojego świata. widzimisie są całkowicie bezużyteczne - są, bo chcę, żeby były. przeglądają się tylko w swoich odbiciach przez dziurawe oko albo ukrywają w ołówku. schowane w papierowych bielach mają kształt zgubień, snów i wędrówek...

Wystawa w Bibliotece PWSZ w Chełmie to przegląd różnych tematów i technik rysunkowych. Obok prac wykonanych ołówkiem - moim podstawowym narzędziem - znajdą się też takie, które powstały za pomocą kredek lub odrobiny farby. Tematycznie zdają się pasować do miejsca, w którym są prezentowane - biblioteka to najlepsza galeria dla ilustracji.

plakat1.jpg plakat1
jpg, 40 KiB, 566x800
Komentarze (0)
WYDARZENIE
2018-4-9
T17:00
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie 51.12984 23.48065 ul. Pocztowa 54 22-100 Chełm

zaproszenie.jpg

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na spotkanie z pisarką Bożeną Gorską, które odbędzie się w dn. 9 kwietnia 2018 r. o godz. 17.00 w siedzibie biblioteki przy ul. Pocztowej 54. Pani Bożena Gorska pisze o Kresach, jej najnowsza publikacja "Rzeczpospolita Krzemieniecka albo Nowe Ateny Wołyńskie", opowiada o słynnym Liceum Krzemienieckim na Wołyniu. Wcześniej spod jej pióra wyszła biografia "Krzemieńczanin", traktująca o zapomnianym poecie Zygmuncie Janie Rumlu, ogłoszona książką października 2008 roku i uhonorowana nagrodą Warszawskiej Premiery Literackiej. W roku 2012 autorka przygotowała do druku opatrzony esejem tomik "Sny młodzieńcze, sny lunatyczne", zawierający wiersze odkrytego przez nią nieznanego poety z Krzemieńca Feliksa Łańcuckiego.

Bożena Gorska jest absolwentką warszawskiej polonistyki. Publikowała eseje w „Przeglądzie Humanistycznym”, „Miesięczniku Literackim”, „Tekstach”, „Galerii”, „Znad Wilii”. Przez kilka lat nauczała języka polskiego. Jest współautorką sześciu podręczników szkolnych.Od 1983 roku pisze także wiersze. Jej tomik Bywam ukazał się w roku 2016 w Bibliotece „Galerii”.Serdecznie zapraszamy na spotkanie z tą niezwykle interesującą osobą. Po spotkaniu będzie możliwość zaopatrzenia się w najnowszą książkę autorki opatrzoną jej autografem.

zaproszenie.jpg zaproszenie
jpg, 157 KiB, 800x519
Komentarze (0)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Placówki
Chełm PWSZ
ul. Pocztowa 54
22-100 Chełm

Godziny otwarcia Biblioteki dostępne na naszej stronie www:
biblioteka.pwsz.chelm.pl

0
Czytelnia IN
ul. Wojsławicka 8b
22-110 Chełm

Godziny otwarcia Biblioteki dostępne na naszej stronie www:
biblioteka.pwsz.chelm.pl

0
Forum biblioteki

Brak wątków

Przejdź do forum
paulina17-12
sylwus13elo
zanetamaksymiuk4
angelika.d

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo