Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
BaskaB

Czytam głównie literaturę faktu, wspomnienia, reportaże. Ale też powieści, niektóre nowości oraz jako ucieczkę od prozy życia - poezję.

Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5
...
9
 • [awatar]
  BaskaB
  Świetne opowieści o zwykłych ludziach, ich relacjach, uczuciach.
 • [awatar]
  BaskaB
  Nigeryjka kształcąca się w USA i próbująca odnaleźć swoje miejsce w życiu powraca do kraju. Jednak ani w Nigerii ani w Ameryce nie czyje się u siebie.
 • [awatar]
  BaskaB
  Opowiadania dotykające różnych aspektów życia Nigeryjczyków: wierzeń, trudòw codzienności, obyczajowości itd. Bardzo ciekawa lektura, obowiązkowa dla osób zain­tere­sowa­nych­ Afryką i jej mieszkańcami.
 • [awatar]
  BaskaB
  Bardzo ciekawa lektura zawierająca wspomnienia autora ze studiów filmowych, pracy w początkującej (w powojennej Polsce) telewizji oraz opowieści o pasji - alpinizmie i wyprawach w góry Etiopii i w Himalaje. Sporo znaczących w 2. połowie XX w. nazwisk "telewizyjnych" i "alpinistycznych"; czytało mi się bardzo dobrze i z dużym zain­tere­sowa­niem­.
 • [awatar]
  BaskaB
  Poruszające wspomnienia młodziutkiej Koreanki, której udało się uciec z totalitarnego piekła i po 2 latach nielegalnego, dramatycznego pobytu w Chinach - znaleźć się w Korei Południowej. • Trudne odnalezienie się w nowej, jakże odmiennej rzeczywistości, budowanie nowego życia pozwoliło autorce dojrzeć i stać się pełnoprawną obywatelką wolnego świata.
W trakcie czytania
 • Sprawiedliwi zdrajcy
  Szabłowski, Witold
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo