Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
kayetan2

W książkach napisanych "dla rozrywki" szukam rozrywki, w książkach naukowych - naukowej wiedzy, w literaturze faktu - faktów, etc. W żadnych nie toleruję nudy, nieudolności, autoprezentacji walorów intelektualnych autora. Tyle!

Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5
...
32
 • [awatar]
  kayetan2
  Zaskakująca finałem opowieść. Nie ma tu wartkiej akcji, morderców, strzelaniny, trup się nie ściele, krew nie leje. Rzecz jest bowiem o tym, jak można niepostrzeżenie oszukać samego siebie i o sile pieniędzy, mogącej powyginać moralnie każdego człowieka. Proste przesłanie w całkiem atrakcyjnej otoczce fabularnej. Kupa forsy znaleziona po śmierci schorowanego sędziego przez jednego z jego dwóch synów, z uwagi na swoje nieznane pochodzenie wzbudza ogromne emocje i staje się kulą u nogi znalazcy. Co gorsza, ktoś jeszcze wie o istnieniu pieniędzy. Syn - również prawnik - musi to wszystko wyjaśnić, a trzy miliony dolarów czekają, by zacząć z nich korzystać.
 • [awatar]
  kayetan2
  Polecam każdemu, kto uważa Newtona za jednego z największych naukowców w dziejach. To nie jest jedynie biografia, to coś znacznie więcej. Newton jako żywy człowiek, pełen wad, zadufany i łasy na luksusy i sławę, a przy tym geniusz. Co ciekawe - zaprzysiężony purytanin,sprawnie i sprytnie godzący wiarę z nauką. Sporo wyrazistych postaci drugoplanowych. Lektura dla wytrwałych, ale warto.
 • [awatar]
  kayetan2
  Takie sobie czytadełko, miejscami zabawne i niegłupie. Nie przyciąga jednak, niestety.
 • [awatar]
  kayetan2
  Jak miło trafić na książkę, którą można śmiało ocenić jako wybitną w swoim gatunku. Taki jest "Klient". Opowieść z niezwykle wyrazistymi bohaterami, akcja pozbawiona fajerwerków, lecz pasjonująca, przekonująco zbudowane, przenikające się światy: dziecka, które znalazło się w niemal surr­eali­styc­znej­, groźnej sytuacji, zżeranego ambicjami prokuratora, zdesperowanej i pełnej emocji kobiety-adwokata, żyjącego we własnym kosmosie, sprawiedliwego do bólu sędziego i paru innych osób. Trzeba przeczytać! O chłopcu, którego życie w jednej chwili stanęło na głowie z powodu tajemnicy, którą niechcący posiadł, stając się najważniejszym dzieckiem na świecie dla mafii, FBI, wymiaru sprawiedliwości i wiodącej spokoje życie pani prawnik.
 • [awatar]
  kayetan2
  Ustępujący prezydent w ostatnich godzinach urzędowania ułaskawia skazanego na dwadzieścia lat aferzystę. A raczej - wypuszcza w świat przynętę, z góry skazaną na pożarcie przez któryś z obcych wywiadów. Historia najeżona podsłuchami, spiskami, satelitami szpiegowskimi i ciężką forsą. Głowy nie urywa, ale rozczarowania nie ma. Grisham w dobrym, grishamowym stylu.
Ostatnio ocenione
1 2 3 4 5
...
26
 • Siódma funkcja języka
  Binet, Laurent
 • Dar strachu
  De Becker, Gavin
 • Komora
  Grisham, John
 • Apelacja
  Grisham, John
 • Znikająca łyżeczka
  Kean, Sam
 • Obrońca ulicy
  Grisham, John
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo