Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
Maripoza
Ekspozycja

Znacie takie książki , które wciągają niczym czarna dziura?! Czytasz i wpadasz po uczy, a kiedy docierasz do ostatniej strony, to uświadamiasz sobie, że nie jesteś w stanie wydusić z siebie żadnego słowa… Właśnie takiego stanu doświadczyłam czytając „Klucz Blackthorna”.Mroczne tajemnice, zaszyfrowane wiadomości, sekretne eliksiry i seria zagadkowych, mrożących krew w żyłach morderstw, to tylko zaledwie fragment hipnotyzującej zagadki, której rozwiązanie może wstrząsnąć światem i zmienić losy wielu ludzi.

Londyn, druga połowa XVII wieku, 14-letni Christopher Rowe, terminuje w aptece u Mistrza Benedicta Blackthorna. Nad jego głową w końcu zajaśniało słońce… Christopher był sierotą. Z sierocińca zna strach, głód i bicie. Teraz jednak było mu dobrze i spokojnie. Miał upragniony bezpieczny dom i prawdziwego przyjaciela Toma. Tworzenie tajemniczych mikstur, smarowideł i eliksirów oraz studiowanie opasłych ksiąg „magicznej wiedzy aptekarskiej” sprawiały mu niekłamaną radość. Zdobywanie wiedzy staje się jego wielką przygodą. Christopher był bystry, inteligentny i szybko się uczył. Mistrz Benedict lubił swojego zdolnego ucznia, a co więcej widział w nim, nie tylko godnego następce, ale i spadkobierce swoich włości. Pewnego dnia, cały spokojny świat Christophera wywrócił się do góry nogami… Seria zagadkowych morderstw londyńskich aptekarzy, wplątuje chłopca w sam środek mrocznej tajemnicy. Teraz Christopher musi zrobić użytek ze swoich talentów i wiedzy albo… sam stanie się ofiarą.

Czy Christopher zdoła rozwiązać tajemniczą zagadkę i wyjść cało z opresji? Jaki mroczny sekret skrywał Mistrz Benedict? Czy świat jest gotowy, aby przyjąć Ogień Archanioła? Kto i dlaczego dybał na londyńskich aptekarzy?
Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie czytając już sami
„Klucz Blackthorna” to inteligentna i dobrze skonstruowana opowieść, która z całą pewnością jest intrygującą i niebanalną propozycją literacką na polskim rynku wydawniczym. Czytając opis wydawcy dowiadujemy się, że jest to lektura przeznaczona dla dzieci w wieku 10+, ale naszym zdaniem, książka ta dostarczy wielu ciekawych doznań także dużo, dużo starszym czytelnikom.

Całość przeczytasz na blogu Zabawy z Archimedesem na www.zaba­wyza­rchi­mede­sem.pl/ksiazki/klucz-blackthorna/

Komentarze (0)

Lubicie czytać książki? My bardzo! Dlatego w tym roku stawiamy na nowy Projekt Książkowy! Nasze wyzwanie to:
„Przeczytam z dzieckiem 50 lub więcej książek w 2017 roku”.

Naszą zabawę można śledzić na Facebooku na stronie wydarzenia: „Przeczytam z dzieckiem 50 lub więcej książek w 2017 roku”.
www.facebook.com

W chwili obecnej (9 stycznia 2017r)w naszym wyzwaniu bierze udział 88 uczestników! Dodatkowo aż 33 osoby nas obserwują. Dziękujemy!

Podejmij rodzinne książkowe wyzwanie na rok 2017! Przeczytaj z dzieckiem 50 lub więcej książek! A może dziecko samo coś przeczyta?! Pochwalcie się każdą przeczytaną pozycją wstawiając jej tytuł, fotkę lub nawet recenzję! Przyłączyć się można w dowolnym momencie trwania naszego wyzwania!
Zapraszajcie do zabawy swoich przyjaciół i znajomych…

Czas start naszej zabawy to: 1 stycznia 2017r.
Koniec zabawy to: 31 grudnia 2017 🙂
Miłej zabawy!

"Zabawy z Archimedesem"
(Barbara, Marysia - Maripoza i Adam Wichrowie)

Komentarze (0)

„Detektyw Przyrody. Świat Roślin” z pewnością nie zastąpi lekcji biologii czy przyrody, ale pokazuje jak można twórczo spędzać czas ze swoim dzieckiem a jednocześnie zaspakajać jego naturalną ciekawość świata i rozbudzać zainteresowania przyrodnicze.

Więcej możesz przeczytać tutaj:
www.zaba­wyza­rchi­mede­sem.pl/przygody-z-ksiazka/przygoda-pierwsza-detektyw-przyrody-swiat-roslin/

Komentarze (0)
1 2 3 4 5
Randaksela

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo