Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
Marzena
Najnowsze recenzje
1
...
6 7 8
...
14
 • [awatar]
  Marzena
  Niesamowita, przerażająca i wzruszająca. Kolejne małżeństwo, kolejne dzieci, nędza i niesamowity głód. Czwórką rodzeństwa opiekuje się główna bohaterka Heaven, która z biegiem czasu staje się dla nich jak matka. Ojciec mało interesuje się ojcem i matką - które z nimi mieszkają, żoną, i dziećmi - co jakiś czas tylko przynosząc do domu żywność w postaci mąki i smalcu, które starczają tylko na tydzień. Dzieci w wiosce są wyszydzane i wyśmiewane, ale pomimo nędzy, głodu i wyśmiewań, z podniesioną głową chodzą do kościoła i do szkoły. Mają niesamowite i bardzo dorosłe marzenia i wiedzą, że mogą je spełnić jeśli będą się dobrze uczyć.Heven nie jest kochana przez ojca jak pozostałe rodzeństwo i jak się dowiaduje od "babci" obecna matka to tylko macocha, a jej biologiczna zmarła zaraz po porodzie. Już wie, że ojciec obwinia ją o śmierć pierwszej żony - wielkiej miłości. Druga żona ma dość tego życia i męża i odchodzi od rodziny, a zaraz potem umiera... Teraz zaczyna się największy horror; dzieci pozostawione są same sobie. Ojciec, którego nigdy nie ma w domu, w końcu postanawia sprzedać dzieci i tak po kolei rozdziela rodzeństwo.....
 • [awatar]
  Marzena
  "... ostatecznie zdarzają się nie te katastrofy, których oczekujemy, lecz te, których wcale się nie spodziewamy." • Katastrofalna wizja końca świata i wcale nie taka niemożliwa... • Ziemia ulega tzw. "spowolnieniu", którego skutki są katastrofalne; cykl dobowy wydłuża się do ponad 60 godz. giną zwierzęta i rośliny. Bardzo dokładnie zostały opisane poszczególne etapy zachowań ludzkich w obliczu katastrofy.Pomimo ludzkiego geniuszu w różnych dziedzinach, z zaburzeniem ziemskiego pola magnetycznego nikt nie umie sobie poradzić. Książka po prostu mnie wchłonęła. Fabuła jest bardzo przemyślana, poukładana co sprawia, że całość fajnie się czyta.
 • [awatar]
  Marzena
  Jak poznać czy dziecko wie, że matka go kocha? A jeśli jest to dziecko z autyzmem, dziecko z własnym zamkniętym światem, do którego nikt nie ma prawa wstępu? Jak wtedy zrozumieć takie dziecko i okazać mu miłość, by było jej świadome? Wzruszająca książka o autyzmie z zupełnie innej perspektywy. A zakończenie - no wyśmienite. Polecam bardzo.
 • [awatar]
  Marzena
  Książka fajna, porusza ciekawy temat. Jedyne co, to te 500 stron należałoby skrócić do powiedzmy 350 i wtedy mielibyśmy świetną historię bez zbędnych wstawek. • Powieść oparta na prawdziwych wydarzeniach. W Hiszpanii na szeroką skalę szerzy się handel dziećmi. Matkom po porodzie mówi się, że dziecko zmarło, nie dając nawet możliwości na pożegnanie/pochowanie ciałka, a wtedy rusza cała machina. • Kim jest tajemnicza Laura ze zdjęcia? Czy słusznie serce matki podpowiada, że jej córka żyje? Czy mają jakiś sens poszukiwania skoro nawet mąż uważa, że żona popadła w obsesję? Czy śmierć matki zakończy poszukiwania? Czy ciekawskiej Veronice pomimo wieku, na przekór ojcu i przyjaciółce rodziny uda się do końca rozwiązać rodzinną zagadkę?
 • [awatar]
  Marzena
  "Go o motho, ga go lelwe"- Gdzie wsparcie tam nie ma smutku. Niesamowita książka, pełna napięcia, a zakończenie - koniecznie trzeba to przeczytać. Czym jest utrata dziecka dla matki i to nie tylko w świecie ludzi? Niesamowita więź, która łączy dziecko i matkę (główną bohaterkę Jenne i jej matkę Alice) zmusza do wzajemnego odszukania się nawet po wielu latach. Ale kto tak naprawdę i kogo szuka...? W "W pół życia" - były wilki a tu....słonie. Dwa różne światy, a jak bardzo do siebie podobne... • Gorąco polecam!
Ostatnio ocenione
1 2 3 4 5
...
21
 • Sen Alicji czyli Jak działa mózg
  Vetulani, Jerzy
 • Mózg
  Owen, Adrian
 • Ja, Klara i zwierzaki
  Inkiow, Dimiter
 • 36 tydzień
  Sarenbrant, Sofie
 • Życie na pełnej petardzie
  Kaczkowski, Jan
 • Jeszcze jeden oddech
  Kalanithi, Paul
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo