Indiański Napoleon Gór Skalistych

Autorzy:
Arkady Fiedler (1894-1985)
Marek Fiedler
Wyd. w latach:
1972 - 2010
Autotagi:
druk
książki
Więcej informacji...
4.0

[PK]

Nabyłem rękopis Biegnącego Łosia ze szczepu Nezpersów. Ileż tam było frapujących wiadomości o tym szczepie, jakież to gruntowne źródło sensacyjnych wypadków z owych burzliwych czasów drugiej połowy XIX wieku! Wpadło mi do rąk wiele wiarogodnych dokumentów o historii Indian północnoamerykańskich, ale żaden nie wydał mi się tak autentyczny, tak tragiczny i tak kompromitujący okrutne metody tępienia Indian przez Amerykanów. Warto było nadać mu czytelną formę literacką i przedstawić niniejszą książkę czytelnikom, żądnym prawdy o bohaterskich Nezpersach /Ze Wstępu Arkadego Fiedlera/

Książka dostępna w katalogu bibliotecznym na zasadach dozwolonego użytku bibliotecznego. Tylko dla zweryfikowanych posiadaczy kart bibliotecznych.

Książka dostępna w zasobach: Biblioteka Publiczna im. H. Święcickiego w Śremie Powiatowa i Gminna Biblioteka Publiczna w Jerzmanowicach Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie

Więcej...
Forum
Forum jest puste.

Szukaj na forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych wątków na tym forum.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo