Rzym i Watykan

Autorzy:
Marcin Szyma
Katarzyna Firlej-Adamczak
Kamil Śmiałkowski
Kamila Kowalska-Angelelli
Wydawca:
Wydawnictwo Pascal (2012-2021)
Wydane w seriach:
Pascal Lajt
Inspirator Podróżniczy
Autotagi:
druk
ikonografia
książki
przewodniki
Więcej informacji...

Gdzie jest Caffé Greco kawiarnia założona w 1760 r. Która rzymska pizzeria jest lepsza: Da Baffetto czy San Ivo Kto może bez obawy włożyć rękę w Usta Prawdy Kiedy w rzymskich kościołach błogosławi się wino Rzym, czyli nowe spojrzenie na stolicę Włoch. Po wyjeździe z Pascalem zakochasz się w rzymskich wakacjach. No i w końcu trafiłem do Rzymu. I spróbowałem jak miliony innych przede mną poszukać we współczesnym mieście śladów sprzed dwóch tysiącleci. Oczywiście, że to miasto żyjące z takich naiwniaków jak ja, którzy chcieliby dotknąć przeszłości. I to jakiej! Przeszłości dwa razy dalszej niż dzieje naszego narodu. Rzymianie odświeżyli więc to i owo. Pewnie gdzieniegdzie coś dosztukowali, by wyglądało na ładne ruinki. Tu zostawili jakiś kawałek triumfalnego łuku, tam mur czy coś jeszcze. I oczywiście przygotowali tony pamiątek dla turystów od breloczków i magnesów po wielkie plakatowe mapy z zarysem starożytnego Rzymu. O, dokładnie takie, żeby sobie z nimi chodzić i szukać śladów Klaudiusza czy Messaliny. [z okł.]
Więcej...
Forum
Forum jest puste.

Szukaj na forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych wątków na tym forum.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo