Wilki i ludzie i inne bieszczadzkie opowieści:

współczesne opowiadania

Autor:
Wiesław Hop
Wydawca:
Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza (2022)
ISBN:
978-83-205-5812-8
Autotagi:
druk
książki
opowiadania
proza
zbiory opowiadań
Źródło opisu: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Ustrzykach Dolnych im. prof. Eugeniusza Wanieka - Katalog księgozbioru

„Wilki i ludzie i inne bieszczadzkie opowieści” to zbiór opowiadań o tematyce łowiecko-przyrodniczej, o myśliwych, leśnikach, drwalach, kłusownikach, strażnikach leśnych, ekologach i policjantach z „leśnych terenów”… Jak przystało na syna rolnika i drwala, to mój swoisty hołd dla ludzi żyjących z pracy rąk na polach i w lasach i piękna przyrody podkarpackiej ziemi: Pogórza Przemysko-Dynowskiego i Bieszczad, w tym szczególnie dla okolic Birczy, skąd się wywodzę i gdzie mieszkam. Swoją twórczością literacką od lat staram się sławić swoją okolicę i żyjących w niej ludzi… I mam nadzieję, że moje opowiadania to nie tylko dobra rozrywka, czasami nawet z dreszczykiem, ale także satyra ujawniająca słabości naszych ludzkich charakterów oraz sposób na wypowiadanie się, na zajmowanie stanowiska na temat wielu ważnych i nurtujących nas dzisiaj problemów, w tym także społecznych i ideologicznych”.
Więcej...
Forum
Forum jest puste.

Szukaj na forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych wątków na tym forum.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo