Pieśń lodu i ognia: Gra o tron

Tytuł oryginalny:
Game of thrones
Autor:
George R.R. Martin
Tłumacz:
Paweł Kruk
Wyd. w latach:
1997 - 2023
Autotagi:
audiobooki
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
fantastyka
powieści
Więcej informacji...
4.6 (114 głosów)

,,Gra o tron''- W Zachodnich Krainach o ośmiu tysiącach lat zapisanej historii widmo wojen i katastrofy nieustannie wisi nad ludźmi. Zbliża się zima, lodowate wichry wieją z północy, gdzie schroniły się wyparte przez ludzi pradawne rasy i starzy bogowie. Zbuntowani władcy na szczęście pokonali szalonego Smoczego Króla, Aerysa Targaryena, zasiadającego na Żelaznym Tronie Zachodnich Krain, lecz obalony władca pozostawił po sobie potomstwo, równie szalone jak on sam.Tron objął Robert - najznamienitszy z buntowników. Minęły już lata pokoju i oto możnowładcy zaczynają grę o tron. - Starcie królów Żelazny Tron jednoczył Zachodnie Królestwa aż do śmierci króla Roberta. Wdowa jednak zdradziła królewskie ideały, bracia wszczęli wojnę, a Sansa została narzeczoną mordercy ojca, który teraz okrzyknął sie królem.Zresztą w każdym z królestw, od Smoczej Wyspy po Koniec Burzy, dawni wasale Żelaznego Tronu ogłaszają się królami...
Więcej...
Forum
1 2
No na razie bardzo przeciętnie... ale dopiero jestem w 1/6, zobaczymy. Brakuje mi char­akte­ryst­yczn­ych bohaterów (a właściwie jednego bohatera z którym można się utożsamiać) i klarownego celu. Póki co same intrygi dworskie, gadanie, gadanie, gadanie. Brakuje mi typowo tolkienowskiej wyprawy i podziału na złych i dobrych.
odpowiedzi: 11
wyświetleń: 6820
Dakota

Dakota
13.09.2015 09:17:09

Szukaj na forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych wątków na tym forum.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo