Widmo z Głogowego Wzgórza

Tytuł oryginalny:
Phantom of Walkaway Hill
Autor:
Edward Fenton (1917-1996)
Tłumacz:
Irena Tuwim (1900-1987)
Ilustracje:
Zbigniew Piotrowski (1903-1963)
Bartłomiej Biesiekirski
Wyd. w latach:
1963 - 2019
Wydane w seriach:
Mistrzowie Ilustracji
Klasyka Dziecięca
Klasyka Dziecięca - Prószyński i S-ka
ISBN:
6993568519, 83-7255-551-6
83-85318-71-2, 978-83-8150-022-7
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...

Przez krótką chwilę, w ciemną noc, bez księżyca, który był za chmurami, na samym środku nieskończonej, białej przestrzeni dojrzałem coś, jakby w peruce na głowie, co wyglądało zupełnie na widmo zdziwaczałej starszej pani, która zjawiła się, aby nawiedzić dom, gdzie przez tyle lat mieszkała samotnie. To coś jakby mignęło, ale w gruncie rzeczy wcale tego nie widziałem. Jedyne, co widziałem, to był bałwan ze śniegu. Uśmiechnąłem się, mówiąc sobie w duchu, że taki pomysł w sam raz pasuje do Amandy, która lubi wszystko dramatyzować. Ale równocześnie ogarnęło mnie nagłe przekonanie, ze tam rzeczywiście coś jest. Jeżeli nie widmo pani Houghton, to w takim razie coś, co mogłem opisać tylko jako Obecność. W tym momencie wuj Olivier zaczął mówić - nie pamiętam już co - i odeszliśmy od okna. Z humorem napisana powieść "kryminalna" dla młodzieży. Bohaterem i narratorem jest chłopiec, który wraz z dwójką swoich kuzynów odkrywa tajemnicę starego domu. Jest "widmo" ukazujące się w oknie, jest dziwny zdziczały pies i jest ukryty w oryginalnym miejscu testament samotnej starszej pani, poprzedniej właścicielki tytułowego Głogowego Wzgórza.
Więcej...
Forum
Forum jest puste.

Szukaj na forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych wątków na tym forum.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo