Odzyskane życie

Tytuł oryginalny:
Réparation
Autor:
Colombe Schneck
Tłumacz:
Paulina Błaszczykiewicz
Wydawca:
Prószyński Media (2013)
ISBN:
978-83-7839-420-4, 978-83-7839-517-1
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.0

Na początku się pomyliłam.Myślałam sobie: To zbyt łatwe, nosisz złote sandałki z miękkiej skóry, ciągle wplątujesz się w jakieś historie miłosne, lubisz kąpiele w Morzu Śródziemnym - czy taka dziewczyna jak ty mogłaby pisać o Shoah? Salomea, kuzynka mojej matki, jej wujowie i ciotki, kuzyni i dziadkowie żyli przed wojną na Ukrainie. Byli częścią społeczności, po której nic nie zostało."Odzyskane życie" to oparta na prawdziwej historii rodzinnej powieść o poszukiwaniu i odzyskiwaniu. Bohaterka, podążając tropem kilkuletniej dziewczynki, po której nie zostało więcej niż imię i stara fotografia, przetrząsa pamięć swoich bliskich - odnajduje w niej tajemnicę, o której od sześćdziesięciu lat rodzina milczy. Co się naprawdę wydarzyło w getcie w Kownie? Jaki los spotkał małą Salomeę Bernstein? "Odzyskane życie" to książka o Zagładzie, ale również opowieść o niegasnącej woli życia i miłości, która ocala.
Więcej...
Forum
Forum jest puste.

Szukaj na forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych wątków na tym forum.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo