Cmentarz Zapomnianych Książek: Więzień nieba

Tytuł oryginalny:
El prisionero del cielo
El Cementerio de los Libros Olvidados
Autor:
Carlos Ruiz Zafón (1964-2020)
Tłumaczenie:
Carlos Marrodán Casas
Katarzyna Okrasko
Wyd. w latach:
2010 - 2021
Wydane w seriach:
Cmentarz Zapomnianych Książek
Cmentarz Zapomnianych Książek - Carlos Ruiz Zafón
Cykl Cmętarz zapomnianych książek
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.4 (83 głosy)

1957 rok. Interesy rodzinnej księgarni Sempere i Synowie idą tak marnie, jak nigdy dotąd. Główny bohater Daniel Sempere, bohater „Cienia wiatru”, żyje jako szczęśliwy ojciec małego Juliana i pięknej żony Bei. Najlepszy przyjaciel Daniela Fermín Romero de Torres, osobnik tyleż barwny, co zagadkowy, jest następny do porzucenia stanu kawalerskiego. Mimo że znają się od dawna, Daniel czuje, że coś go dręczy. Nigdy go o to jednak nie pytał, bo czuł, że nie chce o tym mówić. Jednak przeszłość Fermina ujrzy światło dzienne, gdy pewnego dnia do księgarni Daniela zapuka przebrzydły staruch. Gdy Fermm wreszcie zdecyduje się wyjawić mroczne fakty, Daniel dowie się rzeczy, o których Barcelona wolałaby zapomnieć. Jednak niepogrzebane upiory przeszłości nie dadzą się tak łatwo wymazać z pamięci. Daniel coraz lepiej rozumie, że będzie musiał się z nimi zmierzyć. I choć zakończenie powieści wydaje się ze wszech miar pomyślne, to Ruiz Zafón mówi nam wprost, że prawdziwa historia jeszcze się nie skończyła. Dopiero się zaczęła.(http://www.empik.com/wiezien-nieba-zafon-carlos-ruiz,p1157020129,ksiazka-p)
Więcej...
Forum
Jak dla mnie nie ma rewelacji. Książki Zafona zawsze czytałam z ciekawościa, niec­ierp­liwo­ścią­ i zachwytem, lecz tym razem troszkę się zawiodłam. Mimo tego polecam ;)
odpowiedzi: 0
wyświetleń: 2044
karolina6200

karolina6200
26.04.2015 01:10:16

Szukaj na forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych wątków na tym forum.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo