Szantażyści nie strzelają

Tytuł oryginalny:
Blackmailers don`t shoot
Autor:
Raymond Chandler (1888-1959)
Tłumaczenie:
Agnieszka Klonowska
Robert Ginalski
Wydawcy:
Wydawnictwo C T (2006-2009)
Wydawnictwo C T Crime and Thriller Paweł Marszałek
Wydawnictwo Crime and Thriller
Wydane w seriach:
"Puzzle
ISBN:
978-83-7470-154-9
Autotagi:
druk
książki
opowiadania

W liście do Hamisha Hamiltona z 10 listopada 1950 roku Raymond Chandler tak wspomina swój początek kariery literackiej: "Spędziłem pięć miesięcy nad pięćdziesięciostopniową krótką powieścią i sprzedałem ją za sto osiemdziesiąt dolarów. Wówczas zerwałem z przeszłością, chociaż czekało mnie jeszcze sporo chudych lat...". Tą krótką opowieścią "Szantażyści nie strzelają" zadebiutował Chandler w czasopiśmie "Black Mask" w roku 1933 i tym samym zaczęła się era czarnego kryminału spod jego znaku. Era opowieści o posępnych detektywach - nieważne, czy nazywających się Mallory, Dalmas czy Marlowe - i pięknych kobietach zjawiających się w ich obskurnych biurach. Zwykle z intratną propozycją zarobku, który w końcowym efekcie wystarcza na kilka szklaneczek whisky. Choć pewnie dobre i to, by czymś przepłukiwać niesmak po brudnych sprawkach bogaczy, szulerów, gangsterów, a często i policjantów....
Więcej...
Forum
Forum jest puste.

Szukaj na forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych wątków na tym forum.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo