Mam przyjaciela...

Inne tytuły:
Mam przyjaciela pilota
Mam przyjaciela kolejarza
Autor:
Ralf Butschkow
Tłumacz:
Bolesław Ludwiczak
Wydawca:
Harbor Point - Media Rodzina (2008-20078)
Autotagi:
druk
książki
opowiadania
proza
zbiory opowiadań
Więcej informacji...
5.0

Straż pożarna fascynuje. Zwłaszcza najmłodszych. Duże, czerwone wozy, tajemniczy sprzęt i odważne akcje ratujące życie. Ile prawdy kryje się w naszych i dziecięcych wyobrażeniach? Jeśli chcesz pokazać dziecku prawdziwe życie strażaków, sięgnij po książkę "Mam przyjaciela strażaka", którą napisał Ralf Butschkow. Naszym przewodnikiem jest Paweł, zawodowy strażak, który oprowadza głównego bohatera, Tomka, po swoim miejscu pracy. Opowiada mu o sprzęcie, którego używa straż pożarna. Przedstawia, jak wygląda dzień w remizie. Dowiadujemy się, jakie zadania ma straż oprócz gaszenia pożarów. Poznajemy różne ciekawostki, a nawet sposób, w jaki strażacy zakładają spodnie. Wraz z bohaterem towarzyszymy również strażakom podczas akcji ratunkowej. Książka jest bogato ilustrowana. Na kolejnych stronach znajdujemy mnóstwo informacji wyjaśniających tajniki i charakter pracy strażaka. Uwagę przyciągają szczegółowe, niemal techniczne przedstawienia wyposażenia wozu strażackiego, wraz z detalami, które mogą zaskoczyć i zaciekawić również dorosłych. Informacje podane są w łatwy i przystępny sposób, w sam raz dla przedszkolaków zainteresowanych strażą pożarną.
Więcej...
Forum
Forum jest puste.

Szukaj na forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych wątków na tym forum.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo