Moje córki krowy

Scenariusz:
Kinga Dębska
Reżyseria:
Kinga Dębska
Konga Dębska
Aktorzy:
Marian Dziędziel
Agata Kulesza
Gabriela Muskała
Marcin Dorociński
Zdjęcia:
Andrzej Wojciechowski
Kompozytor:
Bartosz Chajdecki
Producent:
Zbigniew Domagalski
Wydawcy:
Świat Książki Wydawnictwo (2016)
Kino Świat International (2015-2016)
ISBN:
5906190324665
Autotagi:
DVD
filmy
filmy i seriale
nagrania wideo
4.4 (5 głosów)

Obsypany nagrodami - Nagroda Publiczności i Dziennikarzy w Gdyni 2015, Orły 2016: Najlepszy Scenariusz i Nagroda Publiczności (w plebiscycie użytkowników portalu Wirtualna Polska) - wielki przebój polskich kin w reżyserii Kingi Dębskiej ("Hel"). "Moje córki Krowy" to wzruszająca i zabawna historia dwóch sióstr, które postawione w trudnej sytuacji życiowej zmuszone są współdziałać, mimo wzajemnej niechęci. W rolach głównych plejada znakomitych polskich aktorów: Agata Kulesza ("Ida"), Gabriela Muskała ("Chce się żyć"), Marian Dziędziel ("Pod Mocnym Aniołem"), Marcin Dorociński ("Obława"), Małgorzata Niemirska ("Zbliżenia") oraz Łukasz Simlat ( "Pani z przedszkola"). "Mój film to ciepła, pozbawiona fałszu i tanich wzruszeń opowieść o relacjach rodzinnych. Prawdziwa, jak samo życie - czasem smutna, czasem wesoła. Moim marzeniem jest takie skonstruowanie filmu, żeby widz na zmianę śmiał się i płakał, ale żeby wyszedł z kina zbudowany, a nie podłamany." - Kinga Dębska, reżyserka. "Tak inteligentnej, przewrotnej i wzruszającej polskiej komedii nie miałem jeszcze okazji oglądać. To nowa jakość w polskim kinie" - Wpolityce.pl (Opis pochodzi ze strony www.filmydvd.pl).
Więcej...
Forum
Forum jest puste.

Szukaj na forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych wątków na tym forum.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo