Pędzę jak dziki tapir:

Bartoszewski w 123 odsłonach

Autor:
Marek Zając
Wstęp:
Adam Bodnar
Lektorzy:
Łukasz Chmielowski
Tomasz Wysocki
Ilustracje:
Henryk Sawka
Opracowanie:
Marcin Barcz
Wydawcy:
Wydawnictwo WAM (2022)
Mando (2022)
Legimi (2022)
Wydane w seriach:
AudioBook
ISBN:
978-83-277-2992-7, 978-83-277-3005-3
978-83-7767-301-0, 978-83-7767-302-7
Autotagi:
audiobooki
dokumenty elektroniczne
MP3
proza

Bartoszewski. Zawsze na czas

Jak zmierzyć wielkość Profesora? Ciężko byłoby wymienić jego wszystkie honorowe tytuły, odznaczenia i nagrody. Uważał się za przyjaciela każdego człowieka, bez względu na jego pochodzenie i wyznanie. W czasie wojny był więziony w Auschwitz, należał do AK i pomagał Żydom, a po jej zakończeniu – budował polsko-niemieckie pojednanie.

W 2022 roku Władysław Bartoszewski skończyłby 100 lat. Na tę okazję jego współpracownik i znany z lekkiego pióra publicysta Marek Zając uzupełnił pierwsze wydanie Tapira o kolejne barwne anegdoty. Tym razem nieznane, ale nie mniej intrygujące oblicze Profesora wyłania się ze 123 elementów niezwykłej układanki – nie mógł zatrzymać się nawet na okrągłej liczbie 100…

Książkę ubarwiają: wstęp Adama Bodnara oraz nawiązujące do anegdot mistrzowskie rysunki Henryka Sawki.

Trwają przygotowania do wizyty Helmuta Kohla w Polsce. Profesor przekonuje, że obowiązkowym punktem jest wizyta w Auschwitz. Jednak Kohl ociąga się z deklaracją, wreszcie oświadcza:

– Ale ja już tam byłem...

Profesor patrzy kanclerzowi Niemiec głęboko w oczy i zimnym tonem oświadcza:

– Ja też.

Więcej...
Forum
Forum jest puste.

Szukaj na forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych wątków na tym forum.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo