Biblioteka Krakowska: Jak powstał nowoczesny Kraków:

studia nad rozwojem budowlanym miasta w okresie autonomii galicyjskiej

Autor:
Jacek Purchla
Wydawca:
Wydawnictwo Literackie (1979-1990)
Wydane w seriach:
Biblioteka Krakowska
Biblioteka Krakowska - Towarzystwo Miłośników Historii i Zabytków Krakowa
ISBN:
83-08-00148-3, 83-08-02087-9
83-08-001148-3
Autotagi:
druk
fotografie
książki

Książka, powstała pod kierunkiem profesora Jana Małeckiego w Zakładzie Historii Gospodarczej Akademii Ekonomicznej w Krakowie, jest zmienioną nieco wersją pracy magisterskiej. W związku z tym należy poczynić szereg zastrzeżeń. Praca jest próbą przedstawienia niektórych zagadnień związanych z krakowskim ruchem budowlanym w okresie autonomii galicyjskiej. Ma charakter syntetyczny, lecz w żadnym wypadku nie rości sobie pre¬tensji do miana syntezy. Wąskie ramy pracy magis¬terskiej oraz poważne ograniczenia czasowe spowodo¬wały, że zająłem się tutaj tylko niektórymi problema¬mi dotyczącymi tak obszernego tematu, i to w sposób nie wyczerpujący. Próbowałem jednak tak je dobrać, aby po przeczytaniu całości można było sobie wyrobić w miarę obiektywny i całościowy pogląd na krakow¬skie budownictwo lat 1866-1914. Daty ograniczające opisywany okres nie są przypadkowe, choć istnieją jeszcze co najmniej dwie możliwości przyjęcia daty początkowej: rok 1850 i rok 1870, o czym czyta¬jący z łatwością przekona się w trakcie studiowania pracy.
Więcej...
Forum
Forum jest puste.

Szukaj na forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych wątków na tym forum.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo