Japonia, Chiny i Korea:

o ludziach skłóconych na śmierć i życie

Tytuł oryginalny:
Three tigers, one mountain
a journey through the bitter history and current conflicts of China, Korea, and Japan
Autor:
Michael Booth
Tłumacz:
Barbara Gutowska-Nowak
Wydawcy:
Bo. wiem (2021)
Bo. wiem - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego (2021)
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Uniwersytet Jagielloński - Wydawnictwo
Wydane w seriach:
Mundus
fenomeny
Mundus - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
ISBN:
978-83-233-4913-6, 978-83-233-7157-1
Autotagi:
druk
książki
literatura faktu, eseje, publicystyka
sprawozdania
4.0

Japończycy, Koreańczycy i Chińczycy nie tylko ze sobą sąsiadują, ale też należą do jednej wielkiej konfucjańskiej rodziny. W sferze kulturowej łączy ich bardzo wiele, a przyjazne stosunki mogą im przynieść mnóstwo korzyści. Dlaczego więc pałają do siebie taką nienawiścią? Michael Booth, dziennikarz i autor wielu bestsellerów, rusza w podróż po Azji Wschodniej, by zbadać przyczyny wzajemnej wrogości trzech azjatyckich tygrysów. Okazuje się, że wszystko może być źródłem konfliktu: przynależność terytorialna wysp, wojenna historia, kontrowersyjne pomniki, eskalacja zbrojeń, a nawet. zła dekoracja deseru. Japonia, Chiny i Korea. to barwna, sugestywna i niezwykle zabawna książka, będąca połączeniem relacji z podróży z zarysem historii i polityki tamtego regionu. "Dwa tygrysy nie mogą mieszkać na tej samej górze" - mówi wschodnie przysłowie. I okazuje się, że jest w nim sporo prawdy. "Polityka historyczna jest w Azji Wschodniej najsilniejszą bronią masowego rażenia. Nie trzeba nowoczesnych rakiet, żeby trzymać się w szachu. Nienawiść do sąsiadów można włączać i wyłączać, jeżeli rządy tego potrzebują. Booth rzuca światło na ten skomplikowany, zerojedynkowy świat".[Rafał Tomański, autor kanału "Środek od środka" (TikTok/YouTube/podcast), były korespondent Polskiej Agencji Prasowej w Pekinie]
Więcej...
Forum
Forum jest puste.

Szukaj na forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych wątków na tym forum.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo