Miłość

Autor:
Ignacy Karpowicz
Lektorzy:
Anna Kadulska
Dawid Ogrodnik
Grzegorz Przybył
Dariusz Chojnacki
Wyd. w latach:
2017 - 2019
ISBN:
978-83-08-06410-8, 978-83-08-06473-3
978-83-08-06625-6
Autotagi:
audiobooki
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
MP3
powieści
proza
Więcej informacji...
1.0 (2 głosy)

Lustrzane światy, sny i miłość Słuchowisko oparte na głośnej powieści Ignacego Karpowicza Miłość w reżyserii Krzysztofa Kiczka w interpretacji m.in. Dawida Ogrodnika, Grzegorza Przybyła, Dariusza Chojnackiego i Anny Kadulskiej. W dworku wczesnych lat powojennych, w dystopijnej Polsce przyszłości, w baśniowym królestwie toczonym zarazą, w krzywym zwierciadle tu i teraz – ścierają się ludzkie namiętności. Każdy pragnie spełnić swoją powinność. Nikt nie chce być samotny. Każdego czeka ból. Nie wiem, czy człowiek rodzi się z pierwszym kłamstwem. Jeśli tak, to jakie ono jest? Płacz nakarmionego niemowlęcia, żeby przykuć uwagę matki? Płacząc, udawałem głód lub ból? Nie mam natomiast wątpliwości w kwestii kłamstwa głównego, kłamstwa towarzyszącego mi dzień i noc przez ponad trzydzieści lat. Kłamstwo główne zostało tak gorliwie i szeroko rozpracowane przez literaturę, psychologię i rozmaite nauki, że wstyd się do niego przyznawać. Kto nosi w sobie takie kłamstwo, wydaje się ułomny i tchórzliwy. Bo czego tu się bać? A taka jest matura tego kłamstwa – strach. I wstyd. fragment powieści
Więcej...
Forum
Forum jest puste.

Szukaj na forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych wątków na tym forum.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo