Znalezione nie kradzione

Tytuł oryginalny:
Finders keepers
Autor:
Stephen King
Tłumacz:
Rafał Lisowski
Wydawcy:
Wydawnictwo Albatros-Andrzej Kuryłowicz (2015-2023)
Legimi (2015-2021)
Wydane w seriach:
Trylogia z Billem Hodgesem
Bill Hodges
AudioBook
Audiobook - Wydawnictwo Albatros
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
3.9 (20 głosów)

Gdy fascynacja literaturą zmienia się w obsesję... Genialny autor i psychofan, który nie cofnie się przed niczym... Detektywi znani z powieści Pan Mercedes znowu ruszają na ratunek! Rok 1978. Morris Bellamy napada na farmę, gdzie przed światem ukrywa się genialny pisarz, John Rothstein. Naraził się Bellamy`emu nie tylko tym, że od lat niczego nie wydał. Zrobił coś gorszego: zmienił swojego zbuntowanego bohatera - idola Morrisa i jego pokolenia - w oportunistę. Czyż nie zasłużył na śmierć? Znalezione pieniądze są tylko dodatkiem do łupu. Prawdziwy skarb to sejf pełen rękopisów Rothsteina. Ale Morris długo nie będzie mógł ich przeczytać, bo trafia do więzienia - i to z całkiem innego powodu. W 2010 roku Peter Saubers, syn jednej z ofiar ataku Pana Mercedesa, przypadkiem znajduje kufer, a w nim gęsto zapisane notesy i... 20 000 dolarów. Kiedy wkrótce Bellamy wychodzi na wolność, Peterowi zaczyna grozić śmiertelne niebezpieczeństwo. Detektyw Bill Hodges i jego dwoje pomocników muszą znowu stanąć oko w oko z szaleńcem, w dodatku mocno zdesperowanym. Tymczasem Zabójca z Mercedesa wciąż żyje...
Więcej...
Forum
Powiem szczerze, że pierwsza część, "Pan Mercedes", był o wiele ciekawszy. W tej książce zdecydowanie mi czegoś brakowało. A może było czegoś za dużo? Mam wrażenie, że King próbował przekazać coś bardziej ambitnego, tylko mu nie wyszło. Osobiście wolę, żeby został przy literaturze dosłownie komercyjnej. • W każdym razie książka według mnie nie jest zła, ale mogłaby być tez zdecydowanie lepsza!
odpowiedzi: 1
wyświetleń: 2976
Ania

Ania
08.08.2016 13:37:43

Szukaj na forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych wątków na tym forum.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo