Prestiż

Tytuł oryginalny:
Prestige
Autor:
Christopher Priest
Tłumacz:
Krzysztof Mazurek
Wydawcy:
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2007)
Dom Wydawniczy Rebis (1998)
Wydane w seriach:
Salamandra
ISBN:
83-7120-494-9, 978-83-240-0778-3
83-7120-491-9, 978-83-40-0778-3
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.0 (3 głosy)

Czy patrzysz uważnie? U schyłku XIX wieku Rupert Angier i Alfred Borden toczą między sobą walkę o sceniczną renomę. Wskutek tragicznego wypadku ich rywalizacja zamienia się w obsesję. Jeden demaskuje triki drugiego przed oczami publiczności. Magicy zdobywają sławę, doskonalą technikę, a zarazem zagłębiają się w labirynt zazdrośc, nienawiści i zemsty. Gdy do gry wchodzi kobieta, zbrodnia staje się tylko kwestią czasu... Sto lat później na ślad zmagań mistrzów iluzji trafia dziennikarz Andrew westley. Dzięki lekturze tajemniczego starego dziennika, w asyście kusicielskiej Kate Angier, poznaje sekrety jej arystokratycznego rodu i odsłania ukryte karty historii własnej rodziny. Rozpętana wiek wcześniej wojna iluzjonistów wciąż w zaskakujący sposób wpływa na losy bohaterów. (okładka)
Więcej...
Forum
Myślę, że nie doceniłam tej książki w pełni, gdyż najpierw obejrzałam film, po którym wprost urzeczona pognałam do biblioteki. Co prawda bez filmu nigdy bym się nie dowiedziała o jej istnieniu, a sama książka była roszerzona o jeden jeszcze wątek, to jednak czytałam ją z pewnym znudzeniem - praktycznie wiedziałam co się zaraz wydarzy. Mimo wszystko uważam, że pierwowzór pióra Ch. Priesta, jak i nolanowska wizji tejże historii dopełniają się wzajemnie i warto znać je obie. :)
odpowiedzi: 0
wyświetleń: 901
moje_ja

moje_ja
03.01.2014 22:32:00

Szukaj na forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych wątków na tym forum.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo