Dar z Bretanii:

wspomnienia miłości i straty na francuskiej prowincji

Tytuł oryginalny:
Gift from Brittany
a memoir of love and loss in the French countryside,
Autor:
Marjorie Price
Wyd. w latach:
2014 - 2016
ISBN:
978-83-7536-796-6, 978-83-7536-810-9
978-83-8536-796-6
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
Więcej informacji...

Ambitna artystka Marjorie Price (Midge) porzuca wygodne życie na przedmieściach Chicago i wyrusza do Francji. Tam zakochuje się w Yvie, fascynującym malarzu, który namawia ją na odważny, brzemienny w skutki krok. Wspólnie kupują odseparowaną od świata posiadłość La Salle w urokliwej Bretanii. Gdy pozorne szczęście na idyllicznej prowincji zaczyna się rozpadać, Midge zaprzyjaźnia się ze starszą kobietą mieszkającą nieopodal. Choć pochodzą z dwóch różnych światów, rodzi się między nimi niezwykła więź, która odmieni życie ich obu. Autorka kreśli poruszający obraz walki o przetrwanie. Joan Anderson, autorka "A Year by the Sea" oraz "An Unfinished Marriage" W rzeczy samej, ta książka to dar. […] Żywiołowa, urocza, a do tego zabawna opowieść. Malachy McCourt, autorka "Malachy McCourt’s History of Ireland" i "A Monk Swimming" „Dar z Bretanii” Marjorie Price przeczytałam z wielkim zainteresowaniem. Okazało się bowiem, że nie tylko jest to pozycja na wysokim poziomie literackim i świetnie przetłumaczona, ale porusza tematy i zagadnienia, które szczególnie mnie interesują. Tak więc z całym przekonaniem polecić ją mogę nawet najbardziej wybrednym i wymagającym czytelnikom. Szczególnie tym, których interesuje analiza uczuć między ludźmi, w tym przypadku bardzo zręcznie i nie nachalnie osadzonych na tle wydarzeń społeczno-politycznych. Ważnym problemem jest też dylemat wyborów życiowych artystów, ich duchowe rozterki, a często wręcz dramatyczna walka wewnętrzna. Powieść niewątpliwie skłania do głębokich refleksji, jednocześnie będąc lekturą przystępną i lekką. Na pewno też nie pozostawia czytelnika obojętnym, a jej bohaterowie na długo pozostają w pamięci. Laura Łącz '
Więcej...
Forum
Forum jest puste.

Szukaj na forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych wątków na tym forum.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo