Udawanie normalnej:

życie z zespołem Aspergera (zaburzeniami ze spektrum autyzmu)

Tytuł oryginalny:
Pretending to be normal
living with Asperger's syndrome (autism spectrum disorder)
Autor:
Liane Holliday Willey
Tłumacz:
Patryk Dobrowolski
Wydawca:
Wydawnictwo Edukacyjne (2018)
ISBN:
978-83-65669-24-7
Autotagi:
druk
książki
literatura faktu, eseje, publicystyka
podręczniki
poradniki
3.0

Światowy bestseller wreszcie przetłumaczony na język polski!Udawanie normalnej. Życie z zespołem Aspergera (zaburzeniami ze spektrum autyzmu) to książka napisana przez osobę zmagającą się z zespołem Aspergera. Autorka opowiada o szczęśliwym dzieciństwie, pełnym wyrozumiałej postawy rodziców, wchodzeniu w dorosłość, zmaganiu się z barierami społecznymi w trakcie studiów i poszukiwaniami pracy. Opisuje, co to znaczy być żoną i matką z ZA. Przyznaje, jaką ulgą była dla niej diagnoza, którą otrzymała już jako dorosła kobieta, i dzięki której inaczej zaczęła postrzegać swoje życie i wreszcie zaakceptowała swoją odmienność.(...) Inność to dar do tej pory nieodkryty, może niezauważany w społeczeństwie to ogromny potencjał tkwiący w odmiennym spojrzeniu (często niekonwencjonalnym, nieobarczonym schematem, niezrozumiałymi stereotypami i uwarunkowaniami). W takim wymiarze publikacja ta ma charakter poznawczy i pozwala na kształtowanie nowych perspektyw widzenia zaburzeń.
Więcej...
Forum
Forum jest puste.

Szukaj na forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych wątków na tym forum.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo