Słoń Trąbalski i inne wiersze

Autor:
Julian Tuwim (1894-1953)
Wyd. w latach:
1981 - 2022
Autotagi:
druk
książki
poezja
wiersze
Więcej informacji...
5.0 (2 głosy)

Pewnego wieczora, kiedy kolejny raz zasiadłam, żeby czytać mojemu dziecku o krówce, która zgubiła się mamie, o Krzysiu, który nie chciał się myć, o żabce, która chce się kąpać, powiedziałam dość. Dość sztampowych, nudnych wierszyków o niczym. Dość częstochowskich rymów, bzdurnych morałów, bezsensownego klepania kolejnych czterowierszowych zwrotek, okraszonych obrazkami tworzonym naprędce w programie Paint. Czas sięgnąć po klasykę. Spotkanie z lirycznymi i dowcipnymi wierszami Tuwima to prawdziwa przyjemność. Dzieci słuchają ich uważnie, z wypiekami na twarzy śledzą historię Słonia Trąbalskiego, pan Hilarego, Zosi-Samosi. Od pierwszego wejrzenia pokochają Murzynka Bambo i nabiorą apetytu na mleko, które chętnie wypija w wierszu kotek. Jednocześnie głośne czytanie wierszy, przepełnionych grą słów, wykrzyknikami, zwielokrotnieniami znaczeń, przerzutniami i zmianami tempa jest nie lada wyzwaniem dla rodziców.
Więcej...
Forum
Forum jest puste.

Szukaj na forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych wątków na tym forum.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo