Myśl i działaj dla przyszłości:

900 inspirujących cytatów o pieniądzach, inwestowaniu, decyzjach, sukcesie, przyszłości...

Opracowanie:
Jolanta Szwalbe
Wydawca:
Wydawnictwo im. Benjamina Franklina (2008-2015)
ISBN:
978-83-7831-004-4, 978-83-924864-0-4
978-83-938435-0-3, 978-83-938435-1-0
Autotagi:
antologie
druk

Ta książka, ma przede wszystkim promować nawyk oszczędzania, ma skłaniać do autorefleksji i spowodować, że pomyślimy o naszej przyszłości finansowej odpowiedzialnie, bez nerwowego zniecierpliwienia, że nie mamy na to teraz czasu. To bardzo ważne, zważywszy na nowy system emerytalny. Bardzo się starałam, żeby pieniądz w moim zbiorze kojarzył się z dobrem, a ludzie którzy uczciwie doszli do dużych pieniędzy, byli z tego dumni. Wierzę, wbrew obiegowej opinii, że pieniądze mogą i dają szczęście, pod warunkiem, że zostaną użyte do czynienia dobra. Bardzo ważne było dla mnie, aby cytaty dawały energię, inspirację i odwagę do wszelkich działań, które mogą sprawić, że ścieżka naszego życia, rozjaśni się. I żeby dawały też wiarę, nadzieję i siłę. Wierzę głęboko, że nie ma takiego kryzysu finansowego, ale i życiowego, jednym słowem, nie ma takiego ostrego zakrętu, którego nie można by bezpiecznie pokonać. Książka ukazuje się w czasie globalnego kryzysu finansowego. Może okazać się doskonałym lekarstwem na nerwy i strach, który wkradł się w głowy i serca wszystkich, którzy czytają katastroficzne informacje o nim. Mam nadzieję, że dzięki mojej książce, mniej osób ulegnie panice, a więcej dostrzeże szansę i skorzysta z wyjątkowej okazji, jaka się dzięki kryzysowi nadarza. Jest to niewątpliwie najlepszy moment na podjęcie decyzji o długoterminowym inwestowaniu w akcje lub fundusze akcyjne, rzecz jasna. John Ruskin powiedział; Są książki na chwilę i na każdą chwilę. Mam nadzieję, że Myśl i działaj dla przyszłości będzie tą, na każdą chwilę. Jolanta Szwalbe - wydawca i autorka opracowania `Książka, którą trzymasz w ręku, jest pokaźnym zbiorem niezwykle ciekawych i pouczających cytatów na temat podejścia do życia w kontekście podejmowania indywidualnych decyzji dotyczących finansów i zabezpieczenia sobie finansowej przyszłości. Cytaty te (aż 900!), sklasyfikowane tematycznie w dziesięciu rozdziałach, z których każdy poprzedzony jest komentarzem Autorki, składają się na swego rodzaju filozofię finansowego dobrobytu. ` Ewa Lisowska - doktor ekonomii, pracuje w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jedna z założycielek Międzynarodowego Forum Kobiet - stowarzyszenia właścicielek i menedżerek firm; jego prezeska w latach 1993-2006. Redaguje czasopismo Kobieta i Biznes ukazujące się od 1993 r. w polskiej i angielskiej wersji językowej.
Więcej...
Forum
Forum jest puste.

Szukaj na forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych wątków na tym forum.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo