Kłap!:

co w zębach zgrzyta

Autor:
Anna Czerwińska-Rydel
Ilustracje:
Anna Gensler-Buraczyńska
Wydawcy:
Papilon - Publicat (2020)
Publicat
Papilon
Wydane w seriach:
Wiem i ja
wszystko o zębach
ISBN:
978-83-271-0452-6, 978-83-271-0694-0
Autotagi:
druk
ikonografia
książki
publikacje dydaktyczne
5.0

Zdrowy uśmiech mam i ja! Kto ma zęby? Po co nam one? Jak długo rosną? Co je brudzi? Jak prawidłowo je myć? Co jeść, żeby były zdrowe? Na co chorują? Kto nimi kłapie, a kto zgrzyta? Co robi język za zębami? Dlaczego język trzeba ćwiczyć? Zabawny duet ekspertów - Profesor Mądralski i Królik Plombek - bierze pod lupę ZĘBY, by odpowiedzieć na każde pytanie! Wiek przedszkolny to czas w życiu dziecka, w którym kształtują się przyzwyczajenia mające wpływ na jego późniejsze życie. Maluch uczy się odpowiedzialności za swoje zdrowie i nabywa nawyków higienicznych. Dzięki książce zajrzy w głąb jamy ustnej, policzy zęby, prześwietli gabinet dentysty. Dowie się, czym jest próchnica i jak można jej zapobiegać. Sprawdzi, dlaczego warto dbać o zęby i jak powinna wyglądać codzienna higiena. Przekona się, do czego służy nitka dentystyczna i aparat ortodontyczny. Książka w przyjazny, prosty sposób wyjaśni pojęcia takie jak: płytka nazębna, szkliwo, ubytek, ząb stały. "Kłap. Co w zębach zgrzyta" to edukacja z humorem opatrzona ilustracjami z całym mnóstwem szczegółów. A wszystko to w trwałej i bezpiecznej kartonowej formie z zaokrąglonymi narożnikami.
Więcej...
Forum
Forum jest puste.

Szukaj na forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych wątków na tym forum.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo