Żegnaj Afryko:

dalsze losy Białej Masajki

Tytuł oryginalny:
Zurück aus Afrika
Tłumacz:
Dariusz Muszer
Autor:
Corinne Hofmann
Wydawca:
Świat Książki - Bertelsmann Media (2002-2014)
Autotagi:
druk
książki
Więcej informacji...
4.5 (2 głosy)

"Często zadawano mi pytanie: czy kiedykolwiek żałowałam, że wdałam się w historię miłosną z wojownikiem Samburu. Wtedy za każdym razem odpowiadałam z najgłębszym przekonaniem: Nigdy! Otrzymałam przywilej uczestnictwa w pewnej kulturze, której w tej formie prawdopodobnie już niedługo nie będzie, i dane mi było przeżyć wielką miłość. (...) Nie mogłabym już żyć w Afryce! Co jednak nadal pozostaje żywe, to przywiązanie do mojej byłej rodziny i wielka ciekawość dzisiejszej Kenii. Być może będę mogła pewnego dnia zaspokoić tę ciekawość, kiedy Napirai będzie już dorosła i zechce poznać swoich afrykańskich krewnych. Kto wie?" Corinne Hofmann, urodzona w 1960 r., mieszka w Szwajcarii. Jej pierwsza książka, "Biała Masajka", opowiadająca o czterech latach spędzonych w afrykańskim buszu, została przetłumaczona na trzynaście języków i sfilmowana. W Polsce ukazała się nakładem Świata Książki w 2002 roku. [opis wg. okł. Świat Książki, 2008]
Więcej...
Forum
Forum jest puste.

Szukaj na forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych wątków na tym forum.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo