Żywot Briana:

Monty Python

Tytuł oryginalny:
Life of Brian
Reżyseria:
Terry Jones (1942-2020)
Zdjęcia:
Peter Biziou
Aktorzy:
Terry Jones (1942-2020)
John Cleese
Graham Chapman (1941-1989)
Terry Gilliam
Kompozytor:
Geoffrey Burgon
Wydawcy:
Imperial Entertainment Home Video (2004)
Columbia Tristar Home Entertainment (1979)
Best Film
Imperial CinePix
Autotagi:
DVD
filmy i seriale
nagrania wideo
4.6 (7 głosów)

Drugi w kolejności kinowy film Monty Pythona to obrazoburcza satyra wymierzona zarówno w religię, jak i hollywoodzkie stereotypy, obecne w filmach o tematyce biblijnej. Brian, rówieśnik Chrystusa, przychodzi na świat w Betlejem i zostaje omyłkowo uznany za Mesjasza. Wszyscy członkowie grupy Monty Pythona mają okazję zabłysnąć i wprost prześcigają się w odgrywaniu licznych ról. Wyśmiewają się z wszystkich i wszystkiego. (opis dystrybutora)
Więcej...
Forum
Gdy po raz kilkusetny oglądam ten film, to sam nadziwić się nie mogę, że kiedyś ten film naprawdę był na cenzurowanym. Że był niby tak obrazoburczy, że aż cud, że w ogóle powstał (wycofanie finansowania, to najmocniejszy atrybut cenzury prewencyjnej). • Ale czy dziś ten film już tak szokuje? Czy zwykłe kino fabularne w ciągu tych kilku...dziesięciu już lat, nie poszło zdecydowanie dalej? Ja jestem zdania, że tak. • A może po prostu dziś jest już przyzwolenie na powszechne kpienie z religijności i taka komedia jak Żywot Briana to waga lekka w porównaniu do dział wytaczanych przez wojujących ateistów?
odpowiedzi: 5
wyświetleń: 2339
Markus

Markus
27.08.2012 09:08:03

Szukaj na forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych wątków na tym forum.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo