Sto rzeczy, których nauczysz się w życiu

Tytuł oryginalny:
Hundert: was du im leben lernen wirst
Autor:
Heike Faller
Ilustracje:
Valerio Vidali
Tłumacz:
Iwona Mączka
Wydawca:
Wydawnictwo Format (2021)
ISBN:
978-83-66789-15-9
Autotagi:
druk
epika
ikonografia
książki

"Czego uczy nas życie? Jak z wiekiem zmienia się nasze postrzeganie świata? Heike Faller, autorka książki, zaczęła zadawać te pytania każdemu, kogo spotkała: dzieciom, nastolatkom, ludziom dobrze sytuowanym i tym, którzy utracili swój społeczny status, uchodźcom, artystom, matkom, emerytom. Z rozmów wyłoniło się 99 lekcji, z których wynika, że osoby, które mają za sobą trudne chwile, łatwiej doceniają pozytywy, z kolei ludziom, którym żyło się łatwej, trudniej jest je dostrzec. Dowiadujemy się też, że im bliżej nam do starości, tym bardziej uczymy się akceptować własne granice, oraz że – jak przyznała pewna 94-letnia pisarka – nawet przy wielkim bagażu doświadczeń wcale nie musimy być wszystkiego pewni: „Czasami czuję się jak ta mała dziewczynka, którą kiedyś byłam. Zastanawiam się, czy ja w ogóle się nauczyłam czegokolwiek od życia”. Ta pięknie ilustrowana opowieść jest bestsellerem w Niemczech i w Wielkiej Brytanii. Dzieci dają ją w prezencie rodzicom i dziadkom, a dziadkowie – swoim dzieciom i wnukom: na urodziny, na Dzień Matki, z okazji narodzin, na wszelkie okazje i rocznice. Książka nie tylko do czytania, ale do przeżywania i doświadczania – jak życie".
Więcej...
Forum
Forum jest puste.

Szukaj na forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych wątków na tym forum.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo