Gilliamesque

Inne tytuły:
Bio(degradowalna) autografia Terry'ego ŻcioRYS RYSownika BioGRAF GRAFika Palin-dromiczna biografia wsp-o-mnie-nia o mnie o mnie o mnie
Przedpośmiertna autobiografia
Autorzy:
Terry Gilliam
Ben Thompson
Tłumacz:
Adam Czarniecki
Wydawcy:
Planeta (2018)
Wydawnictwo Papierowy Księżyc
ISBN:
978-83-65568-36-6
Autotagi:
biografie
druk
książki
literatura faktu, eseje, publicystyka
Więcej informacji...

Ilustrowana autobiografia legendarnego reżysera, aktora, animatora i jednego z twórców "Monty Pythona", Terry'ego Gilliama, która zabiera czytelnika w fascynującą podróż po świecie popkultury XX wieku i odkrywa tajniki umysłu jednej z najbardziej nietuzinkowych i nieprzeciętnych postaci w historii kultury. Od pozbawionego wygód dzieciństwa w zlodowaciałych pustkowiach Minnesoty, do białej gorączki hollywoodzkiego życia, przez awangardową kontrkulturę Nowego Jorku, Londynu i Los Angeles lat 60. i 70. – życie Terry’ego Gilliama było tak barwne i nieszablonowe, jak kręcone przez niego filmy. W tej opowiedzianej po raz pierwszy historii, reżyser filmów "Bandyci czasu", "Brazil", "Przygody barona Munchausena", "The Fisher King", "12 małp", "Las Vegas Parano" – i oczywiście współzałożyciel "Latającego Cyrku Monty Pythona" – wspomina swoje dotychczasowe życie. Pełne nigdy wcześniej nie widzianych ilustracji, zdjęć i komentarzy Gilliamesque łączy aspekty wizualne i werbalne z szorstkim humorem i fascynującymi spostrzeżeniami.
Więcej...
Forum
Forum jest puste.

Szukaj na forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych wątków na tym forum.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo