Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny w Trzciance
[awatar]
Trzcianka BPMiG
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: +48 (067) 216 - 33 - 59
Województwo: wielkopolskie
Powiat: czarnkowsko-trzcianecki
Adres: ul. Sikorskiego 22
64-980 Trzcianka
E-mail: biblioteka@trzcianka.com.pl

Poniedziałek: 8.00 - 19.00
Wtorek: 8.00 - 19.00
Środa: 8.00 - 19.00
Czwartek: 8.00 - 19.00
Piątek: 8.00 - 19.00

Strona internetowa: biblioteka-trzcianka.pl

FACEBOOK: www.facebook.com

Katalog ONLINE: biblioteka-trzcianka.pl

Forum biblioteki Trzcianka BPMiG
W ramach "Bibliotecznej Akademii Pasjonatów" zapraszamy na spotkanie z K. Jaworskim "Droga do RIO z Trzcianki na Igrzyska". • 13.10.16 r., g. 18:00.
odpowiedzi: 0
wyświetleń: 151
Trzcianka BPMiG

Trzcianka BPMiG
03.10.2016 10:04:56
Biblioteka Publiczna i klub nie tylko literacki Sztukamy zapraszają na happening literacko-muzyczny RAP-TEM- atycznie związany z lekturami. • 8 października (sobota), godzina 12:00, Plac pod Platanem.
odpowiedzi: 0
wyświetleń: 108
Trzcianka BPMiG

Trzcianka BPMiG
30.09.2016 18:08:27
Biblioteka już po raz piąty włączyła się do ogól­noeu­rope­jski­ej kampanii Tydzień z Internetem. Działania w ramach kampanii polegają na organizowaniu w miejscach oferujących publiczny dostęp do Internetu specjalnych spotkań. Mają one za zadanie pokazać ciekawe i praktyczne możliwości wykorzystania różnorodnych zasobów i zastosowań nowych technologii głównie dla tych, którzy do tej pory z nich nie korzystali. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Selfuj się kto może”. Uczestnicy biorący udział w spotkaniu w trzcianeckiej bibliotece wykorzystując urządzenia mobilne (iPady Apple otrzymane w ramach Programu Rozwoju Bibliotek „Tablety w twojej Bibliotece”), uczyli się jak prosto i efektownie zrobić selfie. Wszystkim towarzyszył dobry humor. Spotkanie stało się okazją do dobrej zabawy i integracji w trakcie wspólnego odkrywania nowych technologii.
odpowiedzi: 0
wyświetleń: 362
Trzcianka BPMiG

Trzcianka BPMiG
25.03.2015 14:51:23
W dniach 02.03.-4.03. trzcianecką bibliotekę odwiedził profesor Skrzatologii Konrad Dzięcielewski, który prowadził warsztaty i zaprezentował ekspozycję „Dolina Skrzatów”. W projekcie wzięły udział trzcianeckie szkoły, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, a także mieszkańcy miasta i gminy Trzcianka. • „Zbliżenie do natury jest zbliżeniem do naszych słowiańskich korzeni, tradycji i kultury.” • Skrzatolog opowiadał o swojej pasji. Uczestnicy warsztatów mogli przekonać się na własne oczy i uszy jak ciekawe jest życie skrzatów, które rośliny są trujące, które jadalne, a które mają leczniczą moc. Mieli okazję poznać zwyczajne życie skrzatów i dowiedzieć się jak wygląda świat z perspektywy 15 centymetrów. Dolina Skrzatów zyskała nowe elementy w postaci małych domków wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Najmłodsi uczestnicy mogli stworzyć własnego skrzata, o którym budowali swoją opowieść. Wystawa ma elementy refleksyjne (związek człowieka z naturą, potrzeba tworzenia jako podstawa człowieczeństwa i wychowanie zgodne z naturą), a także elementy humorystyczne. Profesor Skrzatów zadziwia ogromem wiedzy, zaraża pasją, entuzjazmem i pozytywną energią młodych, trochę starszych i zupełnie dorosłych odwiedzających magiczny świat skrzatów, ponieważ jak sam twierdzi: „To świat, w którym poznasz Skrzaty, a One pozwolą Ci poznać baśniowe piękno natury”. • Wszystkie dzieci i dorosłych zapraszamy do odwiedzania Doliny Skrzatów w Bibliotece, bo na wędrówki po świecie baśni nigdy nie jest za późno.
odpowiedzi: 0
wyświetleń: 373
Trzcianka BPMiG

Trzcianka BPMiG
11.03.2015 15:23:32

Szukaj na forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych wątków na tym forum.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo