Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu
[awatar]
Kalisz MBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: +48 62 753 02 63
Województwo: wielkopolskie
Adres: ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3 B
62-800 Kalisz
E-mail: biblio@mbp.kalisz.pl

Witamy. Zapraszamy na naszą stronę www:

www.mbp.kalisz.pl

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu poprzez sieć 11 filii zapewnia obsługę biblioteczną mieszkańców miasta i okolicy.

Biblioteka Główna poza swoją podstawową funkcją pełni jednocześnie rolę zaplecza naukowego dla Kalisza, dba o sprawne funkcjonowanie systemu informacyjnego i wymiany bibliotecznej. Posiada bogaty księgozbiór, którego 67% stanowi literatura naukowa i popu­larn­onau­kowa­ ze szczególnym uwzględnieniem historii powszechnej, historii Polski, pedagogiki, psychologii, historii literatury, prawa i ekonomii.

Do ciekawych zespołów bibliotecznych należy księgozbiór po wybitnym kaliszaninie, rektorze Uniwersytetu w Wilnie Alfonsie Parczewskim, zawierający m.in. cenny zbiór książek i czasopism dotyczących Łużyc i europejskich mniejszości narodowych.

Forum biblioteki Kalisz MBP
Jakie książki ostatnio przeczytaliście? Na jakie nowości planujecie? Czy w tym zwariowanym świecie jest jeszcze dużo czasu na czytanie? • Sam ostatnio zabrałem się za niesamowitego "Kochanka Wielkiej Niedźwiedzicy" Lektura wspaniała, godna polecenia. • teraz poluje na "Stróży" Ćwieka, nawet nie wiem kiedy wyszła, a muszę ją przeczytać. • Udzielam się również na [Link]
odpowiedzi: 0
wyświetleń: 623
FilipT

FilipT
31.08.2018 09:52:43

Szukaj na forum
barbara.fortuna15

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo