Miejska Biblioteka Publiczna im. Księcia Ludwika I w Brzegu
[awatar]
Brzeg MBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 774169988
Województwo: opolskie
Powiat: brzeski
Adres: ul. Jana Pawła II 5
49-300 Brzeg
E-mail: mbp@brzeg.pl

poniedziałek nieczynna
wtorek 8.00-19.00
środa 8.00-19.00
czwartek 8.00-19.00
piątek 8.00-19.00
sobota 8.00-14.00
(w lipcu i sierpniu w soboty biblioteka nieczynna)

Miejska Biblioteka Publiczna im. Księcia Ludwika I w Brzegu służy rozwijaniu i zaspakajaniu potrzeb czytelniczych społeczności lokalnej oraz upowszechnianiu wiedzy i rozwojowi kultury.
Biblioteka Centralna udostępnia księgozbiór z różnych dziedzin wiedzy, w tym z zakresu ekonomii, prawa, zarządzania, finansów, historii, psychologii i socjologii oraz literaturę piękną dla dorosłych, młodzieży i dzieci. O zbiorach biblioteki informuje elektroniczny katalog. Wszystkie procesy biblioteczne są zautomatyzowane. Czytelnik z dowolnego miejsca po zalogowaniu się przez katalog on-line, może samodzielnie sprawdzić stan swojego konta oraz dokonać prolongaty, rezerwacji lub zamówienia wybranych pozycji. O zbliżającym się terminie zwrotu zbiorów lub dokonanej rezerwacji powiadamiany jest poprzez SMS. Od roku 2022 za pośrednictwem serwisu PayU czytelnik może ze swojego konta dokonać bezpośredniej opłaty za powstałe zaległości dokonując automatycznego odblokowania konta. Dzięki zewnętrznej wrzutni użytkownik biblioteki może samodzielnie dokonać zwrotu książek, a także korzystać ze zbiorów elektronicznych bazy IBUK LIBRA oraz LEGIMI. Biblioteka jest przystosowana do obsługi osób niep­ełno­spra­wnyc­h. Oddział dla Dzieci prowadzi działania mające na celu popularyzację książki i czytelnictwa, w tym m.in. zajęcia biblioteczne z zakresu edukacji czytelniczej i medialnej oraz tematyczne cykle spotkań. Głównymi odbiorcami działań są dzieci z brzeskich szkół i przedszkoli. Filie gromadzą i udostępniają literaturę piękną dla dorosłych, lektury szkolne dla licealistów, poradniki z różnych dziedzin wiedzy oraz literaturę popu­larn­onau­kową­. W niektórych placówkach dostępne są czasopisma przekazane nieodpłatnie przez czytelników.

Forum biblioteki Biblioteka Centralna
Witam, • Jeśli ktoś jest fanem Stevena Eriksona, Robin Hobb, Terry Goodkind może poleci coś równie dobrego i w podobnym klimacie. • Pozdrawiam, • Greg
odpowiedzi: 0
wyświetleń: 1165
caharin

caharin
17.12.2018 22:06:39

Szukaj na forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych wątków na tym forum.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo