Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ślesin
[awatar]
Ślesin BPMiG
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: +48 63 270 40 64
Województwo: wielkopolskie
Powiat: koniński
Adres: ul. Kleczewska 15
62-561 Ślesin
E-mail: biblioteka@slesin.pl

Godziny otwarcia Biblioteki dostępne na naszej stronie www:
www.slesin.naszabiblioteka.com

Forum biblioteki Ślesin BPMiG
Biblioteka w Ślesinie miała wielką przyjemność gościć u siebie Pawła Beręsewicza. • 17 października autor spotkał się z uczniami klas drugich z ZSP w Ślesinie. Chętni mogli wcielić się w rolę pisarza i przeprowadzić literacką dyskusję przy kawie i herbacie na temat jednej, wybranej przez młodego czytelnika książki. W ten sposób przedstawione zostały: "Co tam u Ciumków?", "Czy wojna jest dla dziewczyn?" oraz "Tajemnica człowieka z blizną". O wszystkich wymienionych pozycjach autor mówił niezwykle interesująco, zachęcając dzieci do dalszej lektury. Odpowiedzi na pytania do Pawła Beręsewicza, które posypały się po spotkaniu, stanowiły wiersze zebrane w książce pt.: "Czy pisarzom burczy w brzuchu?". • Spotkanie zakończyło się wpisem pisarza do zakupionych przez dzieci książek.
odpowiedzi: 0
wyświetleń: 441
Ślesin BPMiG

Ślesin BPMiG
21.10.2013 15:15:26
7 września z inicjatywy Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w całym kraju odbędzie się "Narodowe Czytanie" utworów wybitnego twórcy, jakim niewątpliwie był Aleksander Fredro. W tym roku do akcji przyłączy się także Biblioteka Publiczna w Ślesinie. Czytanie odbędzie się w budynku Biblioteki Publicznej, gdzie osoby zainteresowane akcją wspólnie przeczytają wybrane utwory oraz obejrzą wystawkę tematyczną. Na przyniesionych do Biblioteki własnych egzemplarzach książek autorstwa Aleksandra Fredry złożony zostanie pamiątkowy stempel, wykonany specjalnie na tą okazję. Dodatkowo akcja „Narodowe Czytanie” obejmie Niepubliczny Punkt Przedszkolny „Kubuś Puchatek” oraz Dom Pomocy Społecznej. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji.
odpowiedzi: 0
wyświetleń: 329
Ślesin BPMiG

Ślesin BPMiG
02.09.2013 11:04:31
W ramach akcji "Milion przygód z książką" 21 sierpnia 2013r. w Bibliotece Publicznej w Ślesinie odbyły się dla dzieci zajęcia na podstawie baśni "Jaś i Małgosia". Głównym tematem zajęć były sposoby radzenia sobie z lękiem oraz zachowanie się w kontaktach z nieznajomymi. Te jakże ważne sprawy zostały przedstawione za pomocą zabawy przez co trudny temat został odebrany przez dzieci w sposób łatwy, lekki i przyjemny. • Chcemy w przyszłości brać udział w tak wartościowej akcji. • Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej [Link] • W ramach akcji Biblioteka została obdarowana książkami, które prezentujemy na regale zatytułowanym "Milion przygód z książką".
odpowiedzi: 0
wyświetleń: 424
Ślesin BPMiG

Ślesin BPMiG
28.08.2013 15:22:49

Szukaj na forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych wątków na tym forum.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo