Nota techniczna
Wiadomości: 1

Przygotowując się do wydania tej pozycji pt.; „Malarstwo” zastanawiałem się, jaki powinien być jej rodzaj i format. Zbieg okoliczności spowodował, że trzymając w ręku i czytając książkę p.t;” Geniusz malarstwa van Gogh”, zwróciłem uwagę na mały format, o wymiarach ok. 21/14 cm. Postanowiłem więc wydać wg tego formatu, ze względu, że jest małych wymiarów, a więc, lekki i łatwy przy operowaniu ręką. Nie zmusza to człowieka, do dźwigania w dłoniach dużej ciężkiej książki. To zdecydowało o wydaniu tego rodzaju formatu. A poza tym rodzaj to - aby robił miłe wrażenie, zachęcał do wzięcia w rękę, i nie zniszczył się za szybko. Dlatego w twardej oprawie, z zaokrąglonym grzbietem, papier kredowy oraz uporządkowana i urozmaicona treść; a poza tym kolorowe, czytelne, kontrastowe zdjęcia prac plastycznych i zdjęć foto. Aby była to przygoda „w spotkaniu z książką”, która zachęca i zostaje w pamięci na długo…

Link    PW    Źródło
Napisano: 29.12.2020 19:09:23
 
Szukaj w wątku
Daniel_Truszkowski

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo