Zbiory - Polecamy
Wiadomości: 6

Witam!

Mam pytanie, dlaczego w zakładce "Zbiory" książki polecane tak rzadko się zmieniają, że odnoszę wrażenie, że nie zmieniają się nigdy? Moim zdaniem lista książek polecanych powinna się zmieniać przy każdym przeładowaniu.

Pozdrawiam.

Link    PW    Źródło
Napisano: 28.07.2013 12:55:53
 
Wiadomości: 33

Witam.

Ramka "Polecamy" używa algorytmu matematycznego by sugerować książki, które zainterestowały innych czytelników o zbliżonych upodobaniach (wyrażonych ustosunkowaniem się do książki1 ). Prezentowane są pozycje o najwyższej trafności wg. algorytmu a sama trafność zależy m.in. od liczby książek, do których czytelnik się ustosunkował oraz do których odnieśli się inni użytkownicy.

Ustosunkowanie się do książki spowoduje zniknięcie pozycji z ramki "Polecamy" i zastąpienie jej inną pozycją, przy czym pełna rekalkulacja polecanego zbioru może zabrać do godziny. (Ale już po najbliższej aktualizacji portalu będzie się to działo znacznie szybciej.)

W przyszłości możemy zaimplementować również sugestie losowe (a nie oparte na zbieżności upodobań), jeśli jest takie zapotrzebowanie, ale obawiam się, że efekt nie będzie tym, czego spodziewałby się przeciętny internauta.


  1. Ustosunkowanie się do książki oznacza wystawienie jej oceny albo wybranie jednej z sąsiednich opcji na stronie książki, np. "chcę przeczytać" albo "nie interesuje mnie".
Link    PW    Źródło
Napisano: 28.07.2013 15:02:05 , ostatnia edycja: Marcin, 28.07.2013 15:06:01
 
Wiadomości: 6

Witam,

Dziękuję za odpowiedź. Ale jednego nie rozumiem:
te zainteresowania innych czytelników są zbliżone do czyich upodobań? Bo do moich na pewno nie, więc ocenić ich nawet nie mogę. Ale spróbuję zastosować opcję: "nie interesuje mnie". Może to coś zmieni.

Pozdrawiam :)😊

Link    PW    Źródło
Napisano: 29.07.2013 14:59:34
 
Wiadomości: 6

OK, ustosunkowanie się do książki rzeczywiście działa :)😊

Dzięki i pozdrawiam :)😊

Link    PW    Źródło
Napisano: 29.07.2013 15:21:32
 
Szukaj w wątku
Marcin
Katarynka

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo