Rozpoznawanie wypożyczalni (W-wa Praga płd)
Wiadomości: 31

Korzystam z BP Praga płd. i zawsze miałem problem z rozpoznaniem z której konkretnie wypożyczalni jest dana książka (zdarza mi się korzystać z trzech-czterech na raz). Niby na początku jest pieczątka, ale zdarzają się, że jest nieaktualna. Podpytałem wczoraj Panią Bibliotekarkę i poznałem metodę.
Numer wypożyczalni ukryty jest w 2. i 3. cyfrze kodu na naklejce (tego na samym dole, pod kodem paskowym). Czyli książka "Stan Zagrożenia" o kodzie 2921-023706--00 jest z wypożyczalni nr. 92 ;)😉
Mam nadzieję, że komuś się przyda taka informacja, mi na pewno ;)😉

+2 pouczający
Link    PW    Źródło
Napisano: 10.10.2013 08:37:37
 
Wiadomości: 324

To przydatna wiedza, aczkolwiek w każdej bibliotece inaczej mogą być tworzone identyfikatory ;-)
Sukcesywnie wdrażamy integracje kont czytelnika - już niebawem także Praga Pd. pozwoli połączyć konta czytelnika z użytkownikiem Portalu, dzięki czemu w czytelny sposób dowiesz się, z której placówki jest wypożyczona książka :)😊

Link    PW    Źródło
Napisano: 10.10.2013 18:02:16
 
Wiadomości: 31

Byłoby super, bo niestety ciężko taką informację wygrzebać z systemu biblioteki...

Link    PW    Źródło
Napisano: 11.10.2013 10:44:39
 
Wiadomości: 324

Powiązanie konta czytelnika w bibliotece Warszawa Praga Pd. jest już możliwe. Co prawda jeszcze opiekun profilu musi uzupełnić dane na temat filii, aby Portal mógł podawać tą informację na liście zamówień i wypożyczeń, ale to detal :)😊

Link    PW    Źródło
Napisano: 12.10.2013 21:33:11
 
Szukaj w wątku
szu
Camell

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo