Spalona Żywcem - życie kobiet w Palestynie
Wiadomości: 3

Witam,
Jestem nowa więc z góry przepraszam jeśli coś namieszam i odezwę się w nie w tym wątku co potrzeba.
Obecnie czytam książkę "Spalona Żywcem" i jestem pod BARDZO wielkim wrażeniem tej książki. Czy ktoś może również miał okazję ją przeczytać? I zna tytuły podobnej tematyce?

Link    PW    Źródło
Napisano: 31.10.2013 14:15:39
 
Wiadomości: 2

witaj, ja też jestem nowa.... czytałam tę książkę a od niedawna mam swoją własną w moim prywatnym księgozbiorze, mogłabym polecić Ci parę książek o podobnej tematyce "niewolnica"Mende Nazer,"okaleczona"Khady, "w niewoli algieskiego prawa"Anna Brahimi, życzę przyjemnej lektury i pozdrawiam

Link    PW    Źródło
Napisano: 18.11.2013 18:02:51
 
Wiadomości: 3

Hej,
dziękuję za podpowiedź odnośnie książek. "Okaleczona" - przeczytałam -wrażenia niesamowite!Osobiście mogę polecić książkę "W strefie cienia" - trzy lata z psychopatą. Nie jest o tematyce takiej jak w "Spalona żywcem" czy "Okaleczona", ale tragizm, znęcanie się psychiczne i na sam koniec fizyczne zmasakrowanie ciała. Dziś zaczynam następną "Oszpecona" - kobieta pobita przez męża.
Pozdrawiam serdecznia

Link    PW    Źródło
Napisano: 29.11.2013 14:38:32
 
Wiadomości: 2

Witam;)
Polecam również "Niewierną" Ayan Hirsi Ali. Autorka opowiada o tym, jak uniknęła małżenstwa z nieznanym mężczyna, opóściła rodzimy kraj i osiedliła się w Holandii. Tam podjeła starania o azyl i pomoc kobietom,które doświadczyły podobnych okrócieństw. Oprócz tego "Kwiat pustyni" Waris Dirie - znanej modelki. Niedawno pojawiła się ekranizacja, wiec możliwe, że już o niej słyszeliście;)

Link    PW    Źródło
Napisano: 15.01.2014 00:49:06
 
Wiadomości: 3

Witam,
Dziękuję za tytuł. Obecnie czytam "Zdradzona" Latifa Ali. Kurdyjska dziewczyna wychowana w Australii, czyli z dostatkiem europejskim, matka podstępem wywozi Ją do Iraku i zabiera jej paszport. W wieku 21 lat z świadomością kobiety europejskiej zostaje uwięziona w Iraku i zmuszana do życia wg obcych sobie zasad.
Szczerze mówiąc, moja psychika nieźle dostaje po uszach. Matko jedyna jak czytam o tych kobietach to zaczynam doceniać to co mam, nawet to , że mogę robić zakupy. To niewyobrażalne jak te kobiety mają ciężko!!!

+2 trafny
Link    PW    Źródło
Napisano: 15.01.2014 11:15:05
 
Wiadomości: 2

Popieram Cię w stu procentach. Nerwy nie wytrzymują, gdy człowiek czyta o tych wszystkich okropieństwach, które tam są na porządku dziennym. Doskonale widać to też na filmikach yt (szybko znikają - ciekawe dlaczego!), gdie np kobieta wychodzi na ulicę,a "plicja" ją bije batami, bo coś się mężowi nie spodobało w stylu, bo zupa była za słona). To nagranie amatorskie oraz wiele innych pokazują, do czego może doprowadzić kultywowanie chorych zasad, propagowanych przez osoby, które są w tamtych stronach uważane za wyedukowane, mądre i przykładne!

Link    PW    Źródło
Napisano: 15.01.2014 12:49:12
 
Szukaj w wątku
MonikaKrasnoludek
Sona46
juka.x
koniczynka770

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo