Kiedy zacząć czytać dziecku?
Członek
Wiadomości: 7

Jestem bibliotekarką, pracuję w oddziale dla dzieci. Czytelnicy często pytają mnie kiedy powinni zacząć czytać dziecku. Moja odpowiedź - jak najwsześniej często budzi zdiwienie - przecież niemowlak jeszcze nic nie rozumie, jaki jest więc sens czytania tam małej istotce? Jest, wiem to z doświadczenia. Czytałam mojej córce od pierwszych miesięcy życia. Na początku były to rytmiczne wierszyki, z czasem proste opowiadania. Gdy córka podrosła, zaczęłam jej podsuwać ksiażki do wspólnego czytania - gdzie niektóre wyrazy zastąpiono obrazkami. I tak, moja córka która jeszcze nie znała literek, czytała wraz ze mną. Moment, w którym moje dziecko nauczyło się czytać umknął mi - po prostu pewnego dnia odkryłam, że córeczka czyta książki swoim lalkom. Dlatego zachęcam - czytajcie, czytajcie i jeszcze raz czytajcie...

Link    PW    Źródło
Napisano: 23.11.2014 21:01:42
 
Członek
Wiadomości: 5

Czytanie rozwija wyobraźnię dlatego najepiej czytac dziecku od pierwszych dni życia. Niech kiedyś żeknie, że urodziło się z książką w ręku.

Link    PW    Źródło
Napisano: 17.08.2015 01:16:41
 
Szukaj w wątku
IwonaCh
monikam1986

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo