Podręczniki programistyczne
Wiadomości: 88

"Za naszych czasów"...

Za naszych czasów było bardzo kiepsko z jakąkolwiek literaturą programistyczną. Właściwie w ogóle jej nie było, każda wyjęta z kontekstu kserówka była na wagę złota, właściwie gdyby nie Bajtek czy Komputer to nic byśmy nie mieli. Brało się nieu­doku­ment­owan­ą instrukcję z jakiegoś listingu i sprawdzało co się stanie. Dziś nie do pomyślenia. Mamy teraz świetne książki, półki w sklepach aż sie pod tym uginają, mnóstwo darmowych materiałów na internecie, właściwie to aż nadmiar tego wszystkiego. Najbardziej lubię "formę odwrotną", tj. nie, że zaczynamy od podstaw, potem dochodzi coraz więcej, bardziej skomplikowane zadania, bo to jest abstrakcyjne i może przydatne do nauki samego języka, ale lubię gdy jest postawione konkretne zagadnienie a potem przepis jak je rozwiązać.

Link    PW    Źródło
Napisano: 26.05.2012 07:12:52 , ostatnia edycja: dariusz, 28.08.2012 14:06:52
 
Wiadomości: 324

Oh, cośtam się jednak ukazywało :-) Dowodów daleko nie trzeba szukać, bo znajdziesz je w.bibliotece.pl - w.bibliotece.pl

Link    PW    Źródło
Napisano: 10.07.2012 22:25:52
 
Wiadomości: 71

O to i książka od której zaczynałem jeszcze w podstawówce na sucho, na kartkach papieru, bo nawet nie marzyłem o posiadaniu wtedy komputera.

w.bibliotece.pl

Zaraz po niej trafiłem na tą:

w.bibliotece.pl

Było też całkiem sporo wydawnictw klubowych, które char­akte­ryzo­wały­ się olbrzymia ilością informacji i okropną jakością papieru i druku.

Mapa pamięci Atari, Atari - system operacyjny, Assembler 6502, ciągle pamietam te pomarańczowe okładki.

+2 trafny
Link    PW    Źródło
Napisano: 11.07.2012 06:39:14 , ostatnia edycja: emssik, 11.07.2012 06:40:38
 
Wiadomości: 48

Pierwszą też miałem

Link    PW    Źródło
Napisano: 27.08.2012 09:37:33
 
Wiadomości: 3

Uczę się programowania i wiem, że bardzo ciężko znaleźć jakąś porządną książkę. Jednak z tego co się zdążyłam zorientować najlepsza jest "Symfonia C++" Grembosza :)😊

Link    PW    Źródło
Napisano: 20.08.2015 16:36:05
 
Wiadomości: 4

Obecnie jest sporo książek, jednak dość szybko stają się nieaktualne. Najlepiej korzystać zatem z różnego rodzaju tutoriali i do tego w języku angielskim. Jeżeli chodzi o bardziej ogólną literaturę związaną z tematem, to obecnie najlepszą książką jest "Zrozumieć Programowanie" Gynvaela Coldwinda.

Link    PW    Źródło
Napisano: 31.01.2016 21:24:44
 
Szukaj w wątku
szu
emssik
Markus
Weronika_Ignaciuk
Index_Expurgatorius

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo