Kawiarenka pod Różą

Autor:
Katarzyna Michalak
Wydawcy:
Wydawnictwo Filia (2014)
Wydawnictwo Filia grupa Termedia (2014)
Albatros Wydawnictwo Aleksandra Kuryłowicz (2008)
Termedia
ISBN:
978-83-7988-218-2, 978-83-7999-218-3
Autotagi:
druk
powieści
3.0 (14 głosów)

Tajemnicza postać o pięknych i czarnych jak węgiel oczach, która pewnego dnia zjawiła się w Zabajce, zburzyła spokój mieszkańców miasteczka. Jej niekonwencjonalne zachowanie spędzało sen z powiek wielu szacownych dam. Ale Amelia wcale się tym nie przejmowała. Nie miała nic do stracenia. Przecież nie wiedziała nawet, kim jest, a bez pamięci nie miała nic. Tylko tę uroczą cukierenkę i tajemniczy list, który kurczowo ściskała w drobnych dłoniach... Piękna historia osadzona w małym miasteczku, wśród sosnowych lasów, w uroczej cukierence. Opowieść o pamięci, która czyni nas tym, kim jesteśmy. I o tym, kim możemy się stać, jeśli tylko chcemy. Okraszona przepisami na wszelkiego rodzaju słodkości: babeczki, ciasta, torty, krówki, pralinki, ptasie mleczka i domowe kokosanki.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Niestety autorka splagiatowała samą siebie. • Zauważy to • każdy kto,tak jak ja,przeczytał wszystkie książki p.Michalak. • Bardzo ją lubię ale tym razem ...plama!
  • Chyba nie mamy się co oszukiwać, książki Michalak według mnie nie są wybitnym dziełem literackim. Historia dziejąca się w książce jest moim zdaniem zaczerpnięta z filmu "Czekolada". Większość książki to przepisy, które się omija. Przeczytana w 40 minut, nie zachwyciła.
  • Śliczna okładka, sympatyczna opowieść i mnóstwo przepisów na słodkości. • Książki Katarzyny Michalak mają sporo sympatyków, osobiście z przyjemnością spędzam czas przy lekturze książek autorki. „Kawiarenka pod Różą” nie skradła mojego serca, zbyt mało było w tej powieści samej powieści. Historia Amelii momentami wprost niewiarygodna, choć przedstawiona w ciekawy sposób. Szkoda, że książkę „Amelia” przeczytałam wcześniej, ponieważ lekturę tej książki postrzegam jako wstęp właśnie do niej. Co do kawiarenki, pięknej czarnookiej Amelii, słodkości i przyciągający oko róż (któż ich nie uwielbia), cóż…. chętnie wstąpiła bym do niej, tylko niestety nie mieszkam w Zabajce :) • Polecam książkę , szczególnie paniom, które lubią piec i częstować słodkościami :)
  • Potraktowałam tą książkę jako dodatek po,, Amelii " a nie jako jej zapowiedź. Od nadmiaru słodkich przepisów może zaboleć nie tylko głowa. Kilka przepisów mi się spodobało więc je przepisałem i w najbliższym czasie spróbuję te słodkości upiec. Jakoś tak mocno to ta książka mnie nie urzekła i mogłaby mieć ładniejszą okładkę.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo