Już czas

Tytuł oryginalny:
Leaving time
Autor:
Jodi Picoult
Tłumacz:
Magdalena Moltzan-Małkowska
Wyd. w latach:
2007 - 2019
Wydane w seriach:
Kobiety to czytają!
Kolekcja Jodi Picoult
Czytak Larix
Kolekcja
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
3.5 (2 głosy)

Od ponad dziesięciu lat Jenny Metcalf nie może przestać myśleć o swojej matce, Alice, która zaginęła w tajemniczych okolicznościach. Jenny nie chce uwierzyć, że została porzucona, więc uparcie tropi matkę w Internecie i przegląda jej stare pamiętniki. Alice była badaczką słoni i pisała głównie o nich, ale Jenny ma nadzieję, że zapiski kryją wskazówki co do miejsca pobytu matki. 

Niestrudzona w poszukiwaniach, zyskuje dwoje nieoczekiwanych sprzymierzeńców. Pierwszym jest Serenity Jones, jasnowidzka, która wsławiła się odnajdywaniem zaginionych osób – a następnie zwątpiła w swój dar. Drugi to Virgil Stanhope, zgryźliwy prywatny detektyw, który niegdyś prowadził sprawę zaginięcia Alice oraz dziwnej, być może powiązanej z nim śmierci jednego z jej współpracowników. I gdy wspólnymi siłami dążą do odkrycia prawdy, uświadamiają sobie, że zadając trudne pytania, staną w obliczu jeszcze trudniejszych odpowiedzi. 

Czy więź łącząca matkę i córkę może być silniejsza niż śmierć? Czy świat, który poznajemy za pomocą zmysłów, to jedyna rzeczywistość, jakiej możemy doświadczyć? 

Jodi Picoult jest autorką ponad dwudziestu powieści, w tym bestsellerowych „Bez mojej zgody”, „Krucha jak lód”, „To, co zostało”. Jej książki, przełożone na 34 języki, na całym świecie zajmują pierwsze miejsca na listach bestsellerów.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Trwa szukanie ofert...
Recenzje
  • Ten autorki przedstawiać nie trzeba - Jodi Picoult i "Już czas". • Tym razem poznamy historię Jenny, nastoletniej dziewczynki wychowywanej przez babcię, ponieważ jej ojciec jest pacjentem szpitala dla umysłowo chorych, a matka zaginęła 10lat wcześniej. Rodzice byli naukowcami i prowadzili rezerwat dla słoni. Młoda dziewczyna usiłuje dowiedzieć się co stało się z jej matką i czy kobieta żyje. Pełna nadziei w poszukiwania angażuje wróżkę, znaną niegdyś z programów TV oraz prywatnego detektywa Virgil'a Stanhope. • Poza poszukiwaniami Jenny dzięki tej powieści poznajemy słonie - ich świat, ich emocje, ich mądrość i empatię. To w tej książce zauroczyło mnie najbardziej. Jednak pewnie niektórym dość długie opisy mogą wydawać się nużące, dla mnie jednak były bardzo ciekawe i pozwoliły nauczyć się czegoś o tych niezwykle mądrych zwierzętach. • Wynik śledztwa Jenny jest nieprawdopodobny i niespodziewany, sprawia również że na całą książkę patrzymy z zupełnie innej perspektywy i zaczynamy zwracać uwagę na detale, które wcześniej nie były wcale tak oczywiste. Po zapoznaniu się z zakończeniem i przeczytaniu tej książki drugi raz macie wrażenie że czytacie inną historię. Naprawdę warto przeczytać tę pozycję.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
magdalena.marciniak
Opis
Autor:Jodi Picoult
Tłumacz:Magdalena Moltzan-Małkowska
Lektor:Elżbieta Kijowska
Wydawcy:Legimi (2019) Prószyński i Spółka SA (2014-2019) Wydawnictwo Prószyński Media (2014-2017) Prószyński i ka (2015) Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix (2007)
Serie wydawnicze:Kobiety to czytają! Kolekcja Jodi Picoult Czytak Larix Kolekcja
ISBN:978-83-7961-050-1 978-83-7961-918-4 978-83-8097-373-2 978-83-8097-377-0 978-83-7961 83-7961-050-1 978-83-7761-050-1
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD czytak dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 25 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo