Rycerze Sycylii: Ludzie wiatru

Tytuł oryginalny:
Peuple du vent
Autor:
Viviane Moore ...
Tłumacz:
Justyna Sozańska
Wydawcy:
Wydawnictwo W. A. B (2009-2012)
Wydawnictwo WAB
Wydane w seriach:
Rycerze Sycylii
Épopée des Normands de Sicile
ISBN:
978-83-7414-663-0, 978-83-7414-63-0
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.2 (5 głosów)

"Ludzie wiatru" to pierwszy tom pięcioczęściowej sagi o przygodach Normanów z Sycylii i zarazem pierwsza przetłumaczona na język polski książka znakomitej francuskiej pisarki.Jest rok 1155. Do wznoszącego się nad morzem warownego zamku Pirou w Normandii przybywają dwaj podróżni, osiemnastoletni Tankred i jego opiekun, mistrz Hugo z Tarsu. Nie jest to najlepszy czas na odwiedziny. W zamku od kilku miesięcy panuje żałoba po tajemniczej śmierci jedynego syna pana Pirou. W dodatku właśnie przyjechała z rodziną ciężko chora siostra Serlona. Wszystko wskazuje na to, że i ona wkrótce umrze.Ciężka atmosfera bynajmniej nie przeszkadza młodzieży, która jeździ konno, ćwiczy się w fechtunku i romansuje. Tankred zakochuje się w butnej, niepokornej córce barona. Tymczasem zaczynają się dziać straszne rzeczy. Ktoś pragnie odebrać życie panu Pirou, w przyzamkowej fosie zdychają ryby, a pan Epine ginie przeszyty płonącymi strzałami. Mistrz Hugo z Tarsu próbuje rozwikłać zagadkę tych dziwnych wydarzeń. A młody Tankred postanawia dowiedzieć się wreszcie czegoś więcej o swojej przeszłości.Pełen zakamarków średniowieczny zamek, skrywane tajemnice, niebezpieczne namiętności, żądza władzy. A to wszystko na tle wiernie oddanych realiów epoki.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Bardzo fajny kryminał osadzony w realiach XIIw
  • W normandzkim zamku umiera siostra władcy. Kilka dni później zamach na niego samego. Potem szereg nieszczęśliwych (?) wypadków doprowadza do śmierci kolejnych osób. W te wydarzenia wkraczają tajemniczy rycerze, próbujący rozwikłać zagadkę klątwy panującej nad zamkiem. Kim są i skąd pochodzą? Dlaczego na zamku pojawia się biały mnich? Kim jest morderca? Czy historia o Białej Pani ma jakieś podstawy? • Świetny kryminał w realiach średniowiecza, w którym znajdzie się i wątek miłosny, i historyczny, samotny i zagubiony chłopak, nieszczęśliwie zakochana dziewczyna, dziecko tracące całą rodzinę, pojedynki na miecze i wiele więcej.
  • Nadmorski zamek,Normandia,rok 1155. • Po ataku epilepsji umiera siostra pana zamku • -w fosie służący znajduje fiolkę z trucizną. • Barona spotyka ciąg nieszczęśliwych wypadków • -zbieg okoliczności,czy próba morderstwa. • Kim jest wygnany z zamku mnich z opactwa. • Co ukrywa rybak z pobliskiego miasteczka. • Dwaj podróżujący na Sycylię rycerze-Tankred i Hugo, • jakie tajemnice przeszłości odkryją i co sami skrywają. • Damy i rycerze,miłość i zdrada. • Sekretni kochankowie i dworskie intrygi.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Marivs
Opis
Inne tytuły:Rycerze Sycylii Cz.1.
Autorzy:Viviane Moore Justyna Sozańska
Tłumacz:Justyna Sozańska
Wydawcy:Wydawnictwo W. A. B (2009-2012) Wydawnictwo WAB
Serie wydawnicze:Rycerze Sycylii Épopée des Normands de Sicile
ISBN:978-83-7414-663-0 978-83-7414-63-0
Autotagi:beletrystyka druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 11 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo