Oczekiwana

Tytuł oryginalny:
Expected One
Autor:
Kathleen McGowan
Tłumacz:
Jan Kabat
Wydawca:
NOWA PROZA Sp. z o. o. Wydawnictwo Sonia Draga (2007)
Wydane w seriach:
* KOD LEONARDA * SERIA W STYLU DANA BROWNA [seria fikcyjna, utworzona na potrzeby użytkowników na podstawie szaty graficznej]
Magdalene line
Ród Magdaleny
ISBN:
978-83-7534-008-2, 83-7534-008-2
Autotagi:
druk
książki
powieści
4.0 (4 głosy)

Dwa tysiące lat temu Maria Magdalena ukryła u skalistych podnóży francuskich Pirenejów zwoje, Ewangelię, która zawierała jej własną wersję wydarzeń i obraz postaci z Nowego Testamentu. Chronione przez nadprzyrodzone siły, owe zwoje mogą być odkryte tylko przez wyjątkowego poszukiwacza, tego, który wypełni pradawną przepowiednię o nadejściu l'attendue - Oczekiwanej. Kiedy dziennikarka Maureen Pascal zaczyna gromadzić materiały do nowej książki, nie ma pojęcia, że wkracza w obręb prastarej tajemnicy, tak rewolucyjnej, że zabijały i umierały dla niej tysiące ludzi. Bohaterka zagłębia się w mistyczne kultury południowo-zachodniej Francji, gdy niesamowita przepowiednia o Oczekiwanej zaczyna rzucać cień na jej życie i pracę, pogrzebane zaś od dawien dawna sekrety rodzinne wychodzą na światło dzienne. Maureen odwiedza zakurzone ulice Jerozolimy, katedrę w Paryża... i w końcu trafia do miejsca, w którym prawdopodobnie ukryto zwoje. Pisarka musi rozwikłać zagadki łączące największych artystów w dziejach, Sandro Botticellego, Nicolasa Poussina i Jeana Cocteau; Medyceuszy, Burbonów i dynastię Borgiów; a także wielkie umysły: Leonarda da Vinci i Isaaca Newtona. U celu spotyka się niemal twarzą w twarz - a wraz z nią czytelnik - z Jezusem Chrystusem, Marią Magdaleną, Janem Chrzcicielem, Judaszem i Salome na kartach głęboko poruszającej i niezwykłej nowej Ewangelii - historii Jezusa, opowiedzianej przez Marię Magdalenę.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Trwa szukanie ofert...
Recenzje
  • Niepierwsza już powieść, którą czytałam o losach i spekulacjach wokół Marii Magdaleny. Nie mogłam się oprzeć wrażeniu, że autorka wzorowała się na stylu Dana Brown`a... Sporo przesadzonych domniemań i wymysłów, ale sprawnie wplecionych w historię, więc bardzo szybko wciąga, miło się czyta, jeśli ktoś lubi taką tematykę. Lubię książki, które mieszają historie starożytne z obecną rzeczywistością, więc chętnie przeczytam drugą część :-)
    +2 trafna
  • Świetna książka i bardzo wciągająca. Stawia przed czytelnikiem wiele wątków dotyczących religii chrz­eści­jans­kiej­, nad którymi warto się zastanowić. Nic nie jest odgórnie narzucone czytelnikowi; książkę można odebrać jako kolejny wątek/fakt religijny, lub jako pomprostu dobrą książkę.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo