Przemiana

Tytuł oryginalny:
Evolution of Mara Dyer
Inne tytuły:
Przemiana. T. 2
Autor:
Michelle Hodkin
Tłumacz:
Małgorzata Fabianowska
Wyd. w latach:
2014 - 2015
Wydane w seriach:
Mara Dyer
Hodkin, Michelle
ISBN:
978-83-280-0974-5, 978-83-280-1474-9
978-83-280-1686-6
Autotagi:
druk
powieści
Więcej informacji...
5.0 (3 głosy)

Kiedy myślisz, że zły sen już się skończył… on powraca i staje się rzeczywistością.

Po tragicznych zdarzeniach z przeszłości Mara Dyer robi wszystko, aby powrócić do normalnego życia. Lekarze, nauczyciele, rodzina – niemal wszyscy są przekonani, że powtarzające się wizje to jedynie efekt traumy, jaką Mara przeżyła w ruinach zakładu psychiatrycznego. Z czasem ona sama również przestaje sobie ufać – ale przeszłość wciąż o sobie przypomina…

Na prośbę rodziców Mara poddaje się psychoterapii – nie wierzy jednak, aby leczenie miało przynieść jakikolwiek skutek. Szczególnie gdy nieustannie towarzyszy jej przeczucie, że ktoś śledzi każdy jej krok – i że nie odejdzie, dopóki nie dokona upragnionej zemsty.

Tylko Noah zdaje się wierzyć, że tajemnicze wydarzenia to nie wina jego ukochanej – nawet gdy wszystkie poszlaki wskazują właśnie na Marę.

Czy krwawe wiadomości i okaleczone zwierzęta są prawdziwe, czy są jedynie wytworem chorej wyobraźni? Mara i Noah wspólnie próbują złożyć w całość kolejne elementy psychodelicznej układanki. Czy historia i przeszłość jej nieżyjącej babci pozwolą Marze poznać prawdę o sobie? Czy uda się jej rozwikłać tajemnicę?

Michelle Hodkin powraca z drugą częścią mrocznej trylogii o poszukiwaniu własnej tożsamości… i o miłości na przekór wszystkiemu.

 

Intrygująca, romantyczna i mroczna – Mara Dyer. Przemiana to wprost niesamowita powieść.

Jennifer Prince, „Library Journals LLC”

W tej serii da się wyczuć echa Carrie Sthephena Kinga! Hodkin umiejętnie łączy w niej codzienne życie z halucynacyjnym klimatem horroru. Zmiany klimatu są niepokojąco przerażające, podbite klimatem rodem z filmu Blair Witch Project. Odkrywanie prawdy to tylko część przyjemności z lektury oderwanej od rzeczywistości Mary Dyer.

„Los Angeles Times”

 

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Trwa szukanie ofert...
Recenzje
  • Mara Dyer próbuje robić wszystko, aby powrócić do normalnego i wymazać tragiczne wydarzenia z przeszłości. Wszyscy dookoła niej, włącznie z lekarzami, ciągle są przekonani, że jej wizje to efekt tramy, jakiej doznała po wypadku w ruinach zakładu psyc­hiat­rycz­nego­. Dziewczyna jednak wie, że jest zupełnie inaczej... Tylko jej chłopak, Noah, który jej wierzy, może być dla niej oparciem. Kiedy dookoła zaczynają dziać się dziwne rzeczy, Mara jest zmuszona poznać prawdę o sobie i o tym, kim naprawdę jest. • O ile pierwsza część serii o Marze Dyer uznałam za bardzo udaną, o tyle ta jest jeszcze bardziej dopracowana i muszę przyznać, że jestem nią dosłownie zachwycona. Michelle Hodkin tym tomem podniosła sobie poprzeczkę zdecydowanie wysoko. To pełna napięcie książka z mieszanką thrilleru i horroru, której nie da się tak łatwo zapomnieć. • Uwielbiam kreację głównej bohaterki w tej części. Zagubiona dziewczyna z nadp­rzyr­odzo­nymi­ mocami próbuje dowiedzieć się prawdy o sobie. I owszem, może to brzmi trochę schematycznie, ale jest w tym coś takiego, co odróżnia tę historię od pozostałych. Mara, pomimo wszystko, dzielnie podchodzi do czekających ją wyzwań. Nie brakuje jej determinacji i zawsze może liczyć na pomoc Noaha, który również wydaje się interesującą postacią. • Jeśli chodzi o wątek miłosny pomiędzy Marą a Noahem, to nie jest on aż tak bardzo wysunięty na pierwszy plan jak w "Tajemnicy", ale to nie znaczy, że pojawia się rzadko. Przeciwnie, ta para na kartach powieści występuje często i my, czytelnicy, możemy obserwować rozwój tego uczucia. Noah wie, że nigdy już nie opuści dziewczyny, z kolei ona, że nie zostawi Noaha. Z jednej strony to sprawia wrażenie prze­rekl­amow­aneg­o kiczu miłosnego, z drugiej jest bardzo, ale to bardzo... romantyczne, chwilami wzruszające. Ja osobiście z całego serca im kibicuję, uwielbiam tę dwójkę. • Fabuła przez cały czas trzyma w napięciu i to aż do ostatniego zdania. Momentami naprawdę nie można rozróżnić, co jest rzeczywistością, a co tylko wymysłem i halucynacjami Mary. Pełno tutaj nieco mrocznej atmosfery i tajemnic. Na niektóre sekrety poznajemy odpowiedź, na inne wciąż jeszcze nie. Rozdziały są pisane w taki sposób, że kończąc jeden, natychmiast chcemy przeczytać drugi, gdyż albo jakaś sytuacja jest urywana, albo dowiadujemy się czegoś szokującego. • "Mara Dyer. Przemiana" to wspaniała kontynuacja. Zostałam nią ogromnie pozytywnie zaskoczona. Jeśli jesteście po lekturze pierwszego tomu, nie wahajcie się i sięgajcie po ten, gdyż jest tego wart.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Przemiana. T. 2 Mara Dyer T. 2
Autor:Michelle Hodkin
Tłumacz:Małgorzata Fabianowska
Wydawcy:Ya (2015) IBUK Libra (2015) Legimi (2015) Grupa Wydawnicza Foksal (2014-2015) YA - Grupa Wydawnicza Foksal (2014-2015)
Serie wydawnicze:Mara Dyer Hodkin, Michelle
ISBN:978-83-280-0974-5 978-83-280-1474-9 978-83-280-1686-6
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 12 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo