Życie Pi

Autor:
Yann Martel
Tłumacz:
Magdalena Słysz
Wydawcy:
Albatros - Andrzej Kuryłowicz (2013)
Wydawnictwo Albatros A. Kuryłowicz (2012-2013)
ISBN:
978-83-7659-928-1, 978-83-7885-770-9
Autotagi:
beletrystyka
druk
książki
opowiadania
powieści
proza
zbiory opowiadań
4.6 (5 głosów)

Szesnastoletni Hindus Piscine Molitor Patel, znany jako Pi, syn właściciela zoo, z własnego wyboru wyznawca trzech religii (hinduizmu, chrześcijaństwa i islamu), dryfuje jako rozbitek w szalupie ratunkowej po oceanie. Za towarzyszy podróży ma jedynie ocalałe z katastrofy morskiej zwierzęta: zebrę ze złamaną nogą, orangutana, hienę i potężnego tygrysa bengalskiego, nazwanego Richardem Parkerem. W prawdziwym życiu, na dodatek w sytuacji bez wyjścia, pokojowa koegzystencja całej piątki nie byłaby możliwa. W zwariowanej baśni Martela wszystko może się wydarzyć: ktoś zostanie zjedzony, ktoś inny przetrwa 227 dni na morzu dzięki własnej pomysłowości, silnej woli przetrwania, przyjaźni i wierze w Boga. Jest jeszcze druga wersja historii Patela bardziej prawdopodobna i bardziej przerażająca. Na potwierdzenie żadnej z tych opowieści nie ma jednak dowodów.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Niezwykła historia, która ma nieskończenie wiele znaczeń.Pozostawia po sobie cień niepewności jaka ta nasza rzeczywistość naprawdę jest...? • Uważam, że książka ta jest zaskakującą ilustracją tego, czym naprawdę jest wolność wyboru. Polecam! :)
    +2 wyrafinowana
  • Ciekawa historia o niespodziewanej podróży przez morze. Pi traci wszytko jednej noc. Warta przeczytania historia o wielu religiach, jednym chłopcu, dużym morzu i tygrysie. Jakztrudno jest uwierzyć w historie tej osoby dowiecie się na końcu.
  • Książka jest bardzo ciekawa kupiłam ją na targach i z wielką chęcią czytałam ją w metrze.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
MartaWasiakczytelnik
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo