Skazani na ból

Autor:
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Wydawcy:
Legimi (2015-2020)
Novae Res - Wydawnictwo Innowacyjne (2010-2020)
Novae Res - Wydawnictwo Innowacyjne W. Gustowski K. Szymoński
ISBN:
978-83-7942-926-4, 978-83-7942-927-1
978-83-8219-020-5, 978-83-9742-926-4
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
powieści
4.8 (23 głosy)

Aleks ma dwadzieścia lat i od szesnastego roku życia jest skinheadem. Ma swoje bractwo, ideały i prawdy, w które wierzy. Amelia to osiemnastolatka, licealistka, która ma za sobą tragiczną przeszłość.Drogi Amelii i Aleksa nigdy nie powinny się przeciąć. Nie łączy ich nic – ani pochodzenie, ani poglądy, ani rodzinna przeszłość. A jednak młodzi poznają się w dramatycznych okolicznościach i zakochują w sobie. Od tej chwili zmienia się wszystko.„Skazani na ból” to historia, która zwala z nóg. Dramatyczna pogoń za miłością silniejszą niż uprzedzenia, bolesne poszukiwanie własnej tożsamości i zakończenie, które nie pozwoli zasnąć.
„Szukam cię – a gdy cię widzę,udaję, że cię nie widzę.Kocham cię – a gdy cię spotkam,udaję, że cię nie kocham.Zginę przez ciebie – nim zginę,krzyknę, że ginę przypadkiem...”Kazimierz Przerwa-Tetmajer„Skazani na ból” to idealny przykład polskiego New Adult, który jest manifestem miłości ponad podziałami. Miłości przekraczającej wszelkie granice, niebezpiecznej, fascynującej, namiętnej i o kontrowersyjnym wydźwięku.Blog Lustro Rzeczywistościhttp://www.lustrorzeczywistosci.pl/Żadne słowa nie oddadzą moich przeżyć i emocji. Historia młodego skinheada i maturzystki zupełnie obezwładnia zdrowy rozsądek i jasną ocenę sytuacji.Krystyna Meszkahttp://cyrysia.blogspot.com/Brutalny skinhead i delikatna, skrywająca bolesne przeżycia dziewczyna z dobrego domu. Agnieszka Lingas-Łoniewska znana z chwytających za serce historii tym razem opisuje romans, który nie miał prawa się zdarzyć. Czy miłość może stanąć ponad przekonaniami? Czy ta historia może mieć szczęśliwe zakończenie?Autorka oferuje czytelnikom coś więcej niż huśtawkę emocjonalną. Unikając taniego moralizowania, wprowadza w świat neofaszystów i rasistowskiej ideologii, próbuje zrozumieć motywy. Jestem pewna, że po „Skazanych na ból” grono fanów Agnieszki Lingas-Łoniewskiej jeszcze się poszerzy.Magdalena Zimniak, autorka m.in. „Pokoju Marty” i „Białych róż dla Matyldy”.Agnieszka Lingas-Łoniewska, Wrocławianka, pisząca książki łączące sensację z romansem, kochająca zwierzaki, Within Temptation i jeszcze kilka ostrzejszych dźwięków.Autorka książek: „Bez przebaczenia”, „Zakład o miłość”, „Szósty”, „W zapomnieniu”, „W szpilkach od Manolo”, „Obrońca nocy”, „Brudny świat” oraz trylogii „Zakręty losu”, „Łatwopalni” i "Szukaj mnie wśród lawendy".Laureatka konkursu na kryminalne opowiadanie z Dolnym Śląskiem w tle. Ma także na swoim koncie udział w antologiach literackich: „Książki Moja Miłość” i „31.10 Halloween po polsku” oraz „Zatrute pióra”.Tworzy w internecie stronę Czytajmy Polskich Autorów, która ma na celu propagowanie polskiej prozy, prowadzi blog z recenzjami, organizuje cykliczne konkursy, w których można wygrać książki polskich autorów.Strona autorki: www.agnesscorpio.plBlog autorki: www.agnesscorpio.blogspot.comE-mail autorki: agnieszka.loniewska@gmail.com
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Warta przeczytania jak dla mnie super .
  • Świetna książka, przeczytana w jeden wieczór.
  • Nie spodziewałam się takiej dawki emocji. Po przeczytaniu tej ksiązki nie mogłam się "otrząsnąć". Polecam!
  • Ogromna dawka emocji. • Historia pięknej, ale bardzo trudnej miłości. • Ból, nienawiść, uprzedzenia, brutalność, okrucieństwo a obok piękne • uczucie... • Dwa różne światy. • Zakończenie mocne.
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo