Podziemny labirynt

Tytuł oryginalny:
Subterranean
Autor:
James Rollins ...
Tłumacz:
Paweł Wieczorek
Wydawcy:
Legimi (2015)
Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz (2014-2015)
ISBN:
978-83-7885-543-9, 978-83-7985-141-6
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
5.0 (4 głosy)

Podróż w głąb ziemi prowadzi naukowców do niezwykłego miejsca, którego istnienia nikt nawet nie podejrzewał. Będzie jednak miała straszliwe konsekwencje... Badający Antarktykę Andrew Blakely dokonuje nieoczekiwanego odkrycia: ponad 3000 m pod wulkanem Erebus istnieje ogromny system jaskiniowy o średnicy kilku kilometrów. Podczas wstępnych oględzin zostaje znaleziony zaskakujący przedmiot: figurka nagiej kobiety wykonana z diamentu. Podziemny labirynt skrywa też inne zapierające dech w piersiach cuda. Zespół specjalistów pod kierunkiem Ashley Carter bada dawno opuszczoną wioskę składającą się z setek wykutych w skale domostw. Okazuje się, że była tu wcześniej inna ekspedycja, z którą stracono kontakt i która nigdy nie wróciła. W trakcie dalszej eksploracji tajemniczego systemu jaskiń naukowcy natrafiają na... cywilizację praludzi. Przodkowie tych istot przywędrowali na Antarktydę z Australii w czasach, gdy oba kontynenty były połączone, a pod ziemię zeszli, by ochronić się przed zimnem. Z czasem w zamieszkiwanych przez nich grotach wytworzył się specyficzny, niezwykle delikatny ekosystem. Przybycie ludzi zakłóciło go i zagroziło życiu tubylców. Niechciani goście muszą zginąć.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Książka, którą pochłonęłam w tempie błyskawicy. Z każdą kartką ciekawa dalszego zwrotu akcji. Mega! polecam zwłaszcza na długie jesienne wieczory ;) gdzie pod wpływem czytania wyobrażam sobie jakbym była jednym z bohaterów. Uwielbiam książki tego autora!
  • „Podziemny labirynt” Jamesa Rollinsa to książka pełna przygód, niebezpieczeństw, napięcia, zaskakujących zwrotów akcji oraz fantazji. A fabuła nieco rodem z „Wyprawy do wnętrza ziemi” Juliusza Verne'a. • W tajemnicy wybrano grupę naukowców, którzy mają zapuścić się w labirynt jaskiń znajdujących się głęboko pod Antarktydą. W grupie znajdują się dwie kobiety – antropolog Ashley i biolog Linda oraz doświadczony speleolog Ben i geolog Khalid. Towarzyszą im świetnie wyszkoleni komandosi potrafiący zaradzić wielu ewentualnym niebezpieczeństwom. Niestety nikt z nich nie wie, że nie są pierwszą grupą penetrującą to miejsce, a poprzednia grupa nie wróciła. Pod ziemią czeka ich mnóstwo niebezpieczeństw, począwszy od nieznanych drapieżników przypominających nieco dinozaury a skończywszy na społeczności hominidów, o których nikt nie miał pojęcia, że istnieją. Wśród badaczy zaś znajduje się zdrajca, który wcale nie jest naukowcem, lecz ma wyznaczone zadanie do wykonania i nie waha się zabić człowieka. Nie wszyscy tę wyprawę przeżyją.... • Polecam dla czytelników żądnych przygód i dreszczy emocji. ES
  • Jak każda książka tego autora, wciąga i szybko docieramy do ostatniej strony. • Warta uwagi. Szybka akcja.
  • Akcja wciąga od pierwszej strony, a tempo akcji narzuca tempo czytania, co powoduje, że książkę się dosłownie "pochłania". Odkryty podziemny ciąg jaskiń, powoduję odkrycie dotąd nieznanego życia. Dziwne potwory, rośliny o specyficznych i tajemniczych właściwościach, istoty niby-ludzie, tajemnicza "cywilizacja", dzięki której to wszystko istniej i funkcjonuje... • Ci co lubią Jamesa Rollinsa - nie trzeba im zachwalać tej książki, a Ci co go jeszcze nie znają a lubią trochę zagłębić się w świat fantastyki, ale nie takiej przesadzonej to bardzo, ale to bardzo polecam. Nuda to nie ma prawa bytu.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autorzy:James Rollins Paweł Wieczorek
Tłumacz:Paweł Wieczorek
Wydawcy:Legimi (2015) Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz (2014-2015)
ISBN:978-83-7885-543-9 978-83-7985-141-6
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 7 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo